wtorek, 21 września 2021

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 4836 wyświetleń

Konferencja prasowa w UM

Konferencja prasowa w UM

22 czerwca 2017 r. w Urzędzie Miasta Grajewo przy ulicy Strażackiej 6A odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli: Burmistrz Miasta Dariusz Latarowski oraz Przewodnicząca Rady Miasta Halina Muryjas – Rząsa. Podczas spotkania przekazano informacje na tematy m.in.:
 

  • Podpisanie umowy na gazyfikację Grajewa

12 czerwca br. w Grajewie zostały podpisane umowy pomiędzy wykonawcami: Krekom Adam Dziakowski i TechGas Wojciech Piasecki, a Grzegorzem Mackiewiczem, dyrektorem Oddziału Zakładu Gazowniczego w Białymstoku Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. na wykonanie dokumentacji projektowej i budowa gazociągów średniego ciśnienia oraz stacji regazyfikacji LNG i stacji redukcyjno-pomiarowej w m. Grajewo, w podziale na dwie części. Umowy inwestycyjne obejmują wykonanie dokumentacji projektowej i budowę stacji regazyfikacji LNG i stacji redukcyjno-pomiarowej w mieście oraz wykonanie dokumentacji projektowej i budowa gazociągów średniego ciśnienia w mieście Grajewo.

  • Aktywne przejście na ul Dwornej w Grajewie

Inwestycja została już zakończona. Skupisko obiektów handlowych nasila ruch pieszych. Wykonane przejście jest próbą poprawy bezpieczeństwa, jeżeli spełni oczekiwania samorząd podejmie rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w celu wykonania tego typu przejść w ciągu dróg krajowych (ul. Ełcka, Kopernika, Piłsudskiego i Wojska Polskiego w Grajewie).

  • Przebudowa ul. Wojska Polskiego

Wykonawca na realizację inwestycji ma czas do końca października br. Prace związane z położeniem nowej nawierzchni odbędą się w lipcu.

  • Przebudowa ul. Popiełuszki

W ramach prac zostanie wykonana m.in. nawierzchnia drogowa z betonu asfaltowego, parkingi, chodniki, zjazdy. Zadanie obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej. Na zrealizowanie inwestycji w budżecie miejskim została wygospodarowana kwota 1 200 000 zł.

  • Budowa placów zabaw

Dokumentacje techniczne zostały przygotowane. Firma, która wygrała postępowanie przetargowe zwróciła się o uzyskanie wszystkich pozwoleń. Montaż urządzeń planowany jest w drugiej połowie lipca br. Nowe place zabaw powstaną przy ul. ks. Pęzy, ul. Wojska Polskiego, na os. Wiktorowo.

  • Dni Grajewa

Finał Dni Grajewa 1 lipca br. rozpocznie się blokiem sportowo - rekreacyjnym. W programie przewidziano XIII Turniej w Plażowej Piłce Siatkowej, VI Bieg Rodzinny, Zawody Fit Test oraz Turniej w "Piłkarzyki". O 14.00 odbędzie się walka o Puchar Narodowy Strongman. Zabawa muzyczna rozpocznie się o godz. 19.00. Na scenie zaprezentują się Szulerzy i Mega Band. Gwiazdą wieczoru będzie Sylwia Grzeszczak. Po koncercie - pokaz tańczących fontann.


Pytania od czytelników e-Grajewo.pl

Czy Miasto planuje doświetlić ul. Krótką

Wykonana dokumentacja techniczna, kilka lat wstecz straciła swoją ważność. W celu poprawy oświetlenia Miasto wystąpiło z wnioskiem do Telekomunikacji o użyczenie słupów, na których zastałyby umieszczone oprawy oświetleniowe. Operator nie wyraził zgody. Montaż słupów i wykonanie oświetlenia wymaga nowej dokumentacji technicznej. Jednak ul. Krótka to nie tylko doświetlenie, to kwestia całej przebudowy tego miejsca – np. wykonania przejścia, regulacji z prywatnymi właścicielami. Na dzisiaj Miasto nie ma tyle środków, by prowadzić działania w tej lokalizacji – odpowiedział Dariusz Latarowski, Burmistrz Miasta Grajewo.

Kiedy zostanie wykonana nawierzchnia w ul. Norwida

Przebudowa ulicy będzie brana pod uwagę, jeżeli zostaną oszczędności z przeprowadzonych postępowań przetargowych. Nie obiecuję, że realizacja inwestycji nastąpi w tym roku, jednak nie dopuścimy do tego, by wykonana dokumentacja straciła ważność – mówił włodarz .


/e/

 

Komentarze (2)

A na osiedlu domów jednorodzinnych za torami nie ma ani placu zabaw dla dzieci, ani boiska , gdzie mogłyby pograć w wakacje. A stadion przecież niedostępny dla mieszkańców, plac zabaw i orlik w jedynce też zamknięty. Może radni i o nas by pomyśleli. Do centrum daleko , żeby puszczać dzieciaki.

Ja do dzisiaj z podziwu nie moge wyjsc JAK/DLACZEGO na Wyzwolenia mozna bylo polozyc progi zwalniajace... nosz kurde...zeby tam chociaz jeden wypadek albo kolizja byla...Jeszcze jak asfaltu nie bylo na Wyzwolenia to pamietam jak dzieci graly w Pilke na ulicy,graly w "kamienia" i zbijaka a teraz dzieci wogole nie ma bo dorosly i wyjechaly albo jest ich malo, zamiast kamieni jest asfalt wiec skoro nie ma dzieci zamontowano...progi...

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.