Kultura i rozrywka

"Koncert życzeń" w Rudzie

POMYSZKUJ W BIBLIOTECE

 Wirtualny koncert życzeń dla seniorów Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie bierze udział w międzynarodowej akcji „Tydzień z Internetem 2011”, mającej zachęcić jak największą liczbę osób do korzystania z Internetu.

Dnia 03.03.2011 r. o godzinie 15:30 w bibliotece zostało zorganizowane wyjątkowe spotkanie dla seniorów – wirtualny koncert życzeń. Starsze osoby, które tego dnia pojawiły się w bibliotece, mogły wyszukać w serwisie YouTube ulubione piosenki z dawnych lat i nie tylko, a następnie wspólnie ich wysłuchać, przy okazji dzieląc się z innymi uczestnikami spotkania wspomnieniami czy anegdotami związanymi z ulubioną piosenką. Przy pomocy pracowników biblioteki i wolontariuszy mogli znaleźć dodatkowe informacje o piosence i wykonawcy, a także poznać podstawy obsługi komputera. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zarejestrowali swój udział w internetowym liczniku akcji „Tydzień z Internetem 2011”.

W zorganizowaniu „Koncertu życzeń” bibliotece pomógł aktyw biblioteczny. Gościem specjalnym był Pan Wójt Stanisław Szleter. Udział w akcji to konkretne korzyści również dla biblioteki. Jeśli do 31 marca 2011 roku biblioteka przekaże opis spotkania wraz ze zdjęciami za pośrednictwem formularza konkursowego w dziale poświęconym akcji „Tydzień z Internetem 20111” na www.biblioteki.org., otrzyma certyfikat, a do jej władz zostanie wysłane specjalne pismo z podziękowaniem. Ponadto będzie mogła wygrać cenne nagrody rzeczowe: sprzęt multimedialny i zestawy podręczników. „Tydzień z Internetem 2011” to międzynarodowa akcja trwająca od 28 lutego do 5 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe, pod honorowym patronatem Neelie Kroes – europejskiej komisarz ds. agendy cyfrowej. Na potrzeby akcji zostanie uruchomiony specjalny internetowy licznik, który pozwoli na policzenie liczby jej uczestników we wszystkich krajach. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizująca Program Rozwoju Bibliotek. W Polsce „Tydzień z Internetem 2011” jest skierowany przede wszystkim do osób starszych, bowiem ponad 10 milionów Polaków po pięćdziesiątym roku życia nie korzysta z Internetu, a biblioteka jest znakomitym miejscem, by zachęcić i nauczyć osoby starsze używania komputera i Internetu.

 

 

fot.e-Grajewo.pl

niedziela, 29 maja 2022

ROCK NA BAGNIE JUŻ ZA MIESIĄC!

niedziela, 29 maja 2022

Wieści z Wojewodzina

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.