środa, 22 września 2021

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 4990 wyświetleń

Koncert wiosenny w GCK

Koncert wiosenny w GCK

W piękną słoneczną sobotę zaprezentowaliśmy się publiczności w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury. Łącznie wystąpiło ponad 150 artystów. Oba zespoły pokazały swoje najnowsze pozycje repertuarowe. Artystycznym psikusem była pierwsza prezentacja ZPiT Kurpie Zielone, który specjalnie na koncert w Grajewie przygotował choreografię tańczoną przez młodzieżową grupę „Grajewian”. Poza tą niespodzianką zespół pokazał widowisko „Zrankoziny” z muzyką na żywo graną przez kapelę oraz energiczną choreografią „Wałaskie wariacje”. Wszystkie grupy „Grajewian” zaprezentowały się pięknie zarówno w znanym już publiczności repertuarze, jak i w najnowszych choreografiach do pięknej muzyki i strojach prosto spod igły. Pięć premierowych kompozycji to: „Sądeczonki” (gr.C), „Kaszubskie abecadło” (gr.B2), „Łąckie owocobranie” (gr. B1), „Powiślaki lubelskie” (gr. A).

Już tradycją stało się, że nasz każdy Koncert Wiosenny jest pełen niespodzianek i nowości. Tak było i w tym roku. Jedną z zapowiadanych atrakcji był gościnny występ ZPiT Kurpie Zielone z Białegostoku, z którym od pół roku jako choreograf pracuje pan Mariusz Żwierko.

Dziękujemy Dyrekcji WOAK Białystok​ za przyjęcie zaproszenia do Grajewa i profesjonalny występ ZPiT Kurpie Zielone​ z muzyką na żywo. Wiemy, że jeszcze zobaczymy się w lipcu na festiwalu w Białymstoku. Już nie możemy się doczekać.

Wielkie dzięki dla dyrektora Grajewskiego Centrum Kultury Tomasza Dudzińskiego oraz dla wszystkich pracowników GCK za realizację i przygotowanie koncertu.

Przygotowanie koncertu i zespołów:

scenariusz/ reżyseria / prowadzenie: Mariusz Żwierko​
dekoracje: Jadwiga Popko
sprawy organizacyjne: Monika Soroko​

Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie"​

choreografia: Wojtek Chylewski​/ Mariusz Żwierko
przygotowanie taneczne: Wojciech Chylewski
przygotowanie wokalne: Daniel Szejda​
przygotowanie aktorskie / reżyseria spektaklu JACY_TACY: Sławomir Narloch​ / Karolina Lichocińska​ 
przygotowanie kostiumów: Zdzisława Gałecka

ZPiT Kurpie Zielone

opracowanie muzyki / kierownictwo muzyczne: Andrzej Dyrdał​
choreografia: Mariusz Żwierko
przygotowanie taneczne: Agnieszka Ondruch - Sikora​ / Mariusz Żwierko
przygotowanie wokalne: Andrzej Pietraszko
scenariusz/ reżyseria widowiska ZRANKOZINY: Mariusz Żwierko
przygotowanie kostiumów: Janina Dziwulska​
sprawy organizacyjne: Dariusz Kryszpiniuk​ / Agnieszka Jakubicz​

 

Komentarze (1)

A czemu nie było ogłoszone na e-grajewo?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.