Kultura i rozrywka

  • 5 komentarzy
  • 11722 wyświetleń

Koncert w Rydzewie

24 czerwca 2007 r. o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Rydzewie odbył się uroczysty koncert organowy w wykonaniu organisty ze Świętej Lipki Rafała Sulimy.
Jest to najprawdopodobniej pierwszy taki koncert na 110-letnich rydzewskich organach. Zainteresowanie było bardzo duże, przyjechało sporo gości także z Grajewa i Rajgrodu, więc zapadła decyzja, aby koncerty organowe w Rydzewie z udziałem wybitnych organistów odbywały się co roku.

"Instrument ten ma bardzo ładne brzmienia, szczególnie podoba mi się głos o nazwie Bourdon 8' - nawet świętolipskie organy takiego nie mają - więc warto ratować ten instrument" - stwierdził Rafał Sulima.

Problem w tym, że organy wymagają natychmiastowego remontu, a koszt jest bardzo duży (wstępnie mówi się o kwocie 20 tys. zł). Wielkie uznanie dla pana Rafała, że z rozpadającego się instrumentu potrafił wydobyć takie przepiękne brzmienie, jakich tutejsi parafianie jeszcze
nie słyszeli.

Adam Grzędziszewski


niedziela, 4 czerwca 2023

Wojewodzin. Piknik "Smacznie z KGW" (4.06)

sobota, 3 czerwca 2023

Dzień Dziecka w SP2

Komentarze (5)

A mnie tam nie bylo...:(

i mnie tez nie było :( a chciałam byc...

A ja byłam :)

fajny jest p. Rafał, chodziłam do niego na lekcje chóru ;) przepięknie gra i śpiewa

Piekna muzyka...Przedsionek Raju?......Dziekuje!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.