Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 11313 wyświetleń

Koncert kolęd

W niedzielę 07.01.07 r. po mszy o godzinie 18 w kościele p.w.Trójcy Przenajświętszej w Grajewie odbył się wieczór kolęd w wykonaniu chóru "Kontrapunkt" z Ełku


Dyrygentem chóru jest p. Jadwiga Cymbor-Pasińska w repertuarze muzycy mają muzykę ludową , klasyczną, muzykę rozrywkową również utwory gospel.

 Chór KONTRAPUNKT, to trzydziestoosobowy zespół z Ełku, który powstał 5 września 2003 roku jako spontaniczne, nigdzie nie zarejestrowane,  stowarzyszenie ludzi dobrej woli, kochających muzykę chóralną i pożyteczną organizację wypoczynku. Członkowie zespołu mają różne doświadczenie chóralne. Są w "Kontrapunkcie" dawni członkowie chórów akademickich, parafialnych, szkolnych, a także niedoświadczeni chórzyści, stawiający pierwsze kroki w sztuce chóralnej. Członkowie chóru wykonują różne zawody. Są wśród nich nauczyciele, pielęgniarki, urzędnicy, inżynierowie, którzy chór traktują jako znakomity relaks po pracy i realizację swoich marzeń artystycznych. Łączy ich śpiew i serdeczna przyjaźń.Koncertuje w Ełku i okolicach. Najważniejsze wydarzenia w życiu chóru to " koncerty w Bazylice i sali Ks. Kordeckiego na Jasnej Górze, udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej "Łapskie Te Deum" oraz koncerty w Nettetal w Niemczech. Repertuar chóru jest bardzo różnorodny. Znaczną jego część stanowi muzyka sakralna. Chór śpiewa także chętnie muzykę ludową, miniatury romantyczne oraz muzykę dawną. Preferując we wszystkich gatunkach przykłady polskiej literatury chóralnej.

Foto: Joanna Kosielska

Komentarze (1)

Byłem, widziałem. Świetny koncert, zwłaszcza kolęda "Jest taki wieczór" z mlodym solistą Jackiem (patrz zdjęcie)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.