niedziela, 26 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 21 komentarzy
  • 11094 wyświetleń

Kolonie w Sokolcu

Gminna Komisja d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szczuczynie sfinansowała wyjazd 30 dzieci do Sokolca k.Kłodzka.

Dzieci będą przebywać tam w dniach 17 - 26 lipca b.r.

W programie kolonii m.in. wycieczki do Pragi (Czechy), podziemnego kompleksu Osówka, kopalni podziemnej w Nowej Rudzie, Kudowy Zdroju, Wambierzyc i na Wielka Sowę.

 

piątek, 24 czerwca 2022

Wieści z Wojewodzina

czwartek, 23 czerwca 2022

Wakacje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Komentarze (21)

oni wczoraj ( szesnastego ) a nie 17 wyjeżdzali. widziałam ich . ;/ ooo lo l; / a czemu oni tylko ? Tzn ucznie Sp4 i Sp1 bo dwójki nie widze.. oo żal jak zwykle dwójka nigdzie !!

Dlaczego jadątylko dzieci ze Szczuczyna?Czy dzieci ze szkoły w Bzurach są gorsze? Myślę,że chyba nie. One też by chętnie skorzystały z takiej formy wypoczynku.Ze zdjęć widac,że nie są to dzieci z rodzin patologicznych,więc inasze dzieci majątakie same prawo imogłyby też jechać na te kolonie.Dlaczego to tak się dzieje? Taka sytuacja powtarza się już od kilku lat. Bardzo brzydko swiadczy to o pracownikach ,,DOMU KULTURY,,
Musimy to wyjaśnić.

Najwidoczniej wlasnie te dzieci udzielaja sie w MDK! Kazde dziecko chcialoby jechac na takie kolonie, ale nie kazde udziela sie publicznie. Czy dzieci "rodzica" biora lub braly udzial w jakichkolwiek dzialaniach MDK?

No właśnie dlaczego tak się dzieje? Pieniądze pochodzące z komisji d/s RPA sĄ na gminę a nie tylko dla Szczuczyna.Prosimy o wyjasnienie.

szczuczyna

do A co to za stwierdzenie udzielać się publicznie, czytaj uważnie z jakiego programu wyjazd jest finansowany to glupio nie będziesz pisał, rodzic ma rację, wyjeżdżać powinny dzieci w domach których jest problem alkoholu ,a w gminie naszej tego nie brakuje, prawda panie dyrektorze! A tak wogole to może usuńcie te zdjęcia bo wyraźnie na nich widać że to nie dzieci alkoholików i nie wiem czy będą szczęśliwe z takim epitetem na plecach, a na dodatek rodzice jacy szczęśliwi że ich dzieci mają wakacje za darmochę

Do A.oczywiscie, że dzieci ze szkoły w Bzurach biorą zawsze udział we wszystkich imrezach organizowanych przez MDK w Szczuczynie i zajmują nawet czołowe miejsca.

Do ja!! Z tą darmochą to nie tak jak myślisz przyjacielu! za wyjazd swego dziecka zapłaciłem 599 zl takze i ty mogłes wysłać swoje.

Wstyd, że piszecie takie rzeczy. Moje dziecko wyjechało na kolonie i chwała Bogu, że nie występuje w mojej rodzinie problem alkoholowy. Chcielibyście oddzielic ziarno od plew i wysłać dzieci z etykietką "dzieci alkoholików" czy z ostrzeżeniem "uwaga! patologia". Czy wiecie co to jest integracja? Nie można dzielić dzieci ze względu na nalogi rodziców czy status społeczny. Chwała organizatorom za to, że potrafią być bezstronni. Z tego co wiem, to na kolonie wyjechały też dzieci, których pobyt sfinansowali rodzice i jakoś nie obawiali się, że jadą na kolonie, które co niektórym kojarzą sie z alkoholizmem i patologią. Nie oceniajcie innych, popatrzcie na siebie.

Ha, ha, ale intelektualisci!!! Pieklicie się, że wyjechały dzieci nie alkoholików, a jak komisja finansuje jakis zakup dla policji, to policja też ma pić????

Tak, dzieci wyjechały 16-go ale kolonie zaczynaja sie od 17-go, gdy dzieci beda juz na miejscu.

Dzieci ze wsi nie pojechały bo ich rodzice mają dotacje z Unii Europejskiej i jest ich stać na sfinasowanie kolonii.

Do rodzica. Persono, czy odróżniasz Dom Kultury od Komisji Antyalkoholowej? Najpierw zauważ subtelną różnicę, a potem wymądrzaj się!

A może kogoś interesuje jakie warunki stworzono tam dla naszych dzieci, z jakimi problemami przyszło się im tam zetknąć i jak są traktowane? ..... na przyszłość nie warto wysyłać swego dziecka za własne pieniadze z grupą mającą taką etykietkę - po co komu taka integracja. Wyższe ideały nie są warte tego by moje dziecko było traktowane jak gorsze od innych, jak potencjalny nalogowiec a może nawet przestępca.
Czy w mojej rodzinie ktoś musi stoczyć się i sięgnąć dna aby "życzliwi" komentatorzy tego artykułu cokolwiek zrozumieli .......


Jak się czyta a się nie rozumie się co się ..czyta to lepiej nie zabierać głosu. Ćo ma piernik do wiatraka
Czy wiesz na co są przeznaczone dotacje? Dziecko nie jest niczemu winne że mieszka na wsi.Czy musi być dyskryminowane.Ciężko było po wiadomić nauczycieli i rodziców o tym że taki wyjazd jest organizowany. napewno nie pojechało by 30 osób gora 2-3 osoby.Byłby wtedy wilk syty i owca cała.dziieci by wiedziały,że o nich też się pamięta, mimo.że są ze wsi ale mieszkają w tej samej gminie.

Tak, zawsze musi być łyżka dziegciu w beczce miodu. Skoro moje dziecko nie pojechało, to dlaczego mają jechać inne - takie jest wasze rozumowanie. Najlepiej, żeby nikt nie pojechał, tak byłoby sprawiedliwie, prawda? Przemawia przez was socjalistyczna mentalność!

ja też płaciłamn za kolonie 599zł

To kto mówi prawdę ? Jedni mówią,że sfinansowali drudzy,że płaci li to coś tu musi być nie tak. Nie wiem jak Ty demokrato pojmujesz demokrację.Wdemokracji każdy ma takie same prawa i szanse i powinien z nich korzystać.a w Tobie są jeszcze pozostałosci socjalizmu,że się załatwia wszystko po clchu i po znajomości.

Na tej koloni były tez dzieci z domu dziecka i nie wszyscy którzy byli ze sczuczyna są dobrze usytuawani...

Rodzicu, masz problemy z rozumieniem słowa pisanego i ripostujesz nie rozumiejąc swojej riposty. Wyrazy współczucia.

Dzieci wróciły wypoczęte i szczęśliwe i to jest najważniejsze, a waszego tyle co sobie pogadacie.

Może ktoś wyjaśni dlaczego Szczuczyn sfinansował wyjazd uczennicy z Radziłowa zamiast z Bzur???

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.