Kultura i rozrywka

  • 16 komentarzy
  • 13316 wyświetleń

Kira Gałczyńska w SP1

10 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 1 im. K.I. Gałczyńskiego w Grajewie odbyły się uroczystości związane z „Dniem Patrona”.

W czasie obchodów uczniowie wezięli udział w konkursach wiedzy, plastycznym o swoim patronie. Prezentował się szkolny teatrzyk „Zielona Gęś”.

Obserwatorem obchodów był gość honorowy - córka K.I.Gałczyńskiego - Kira Gałczyńska. Absolwentka filologii rosyjskiej Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarka, tłumaczka, autorka kilkunastu książek reportażowych i wspomnieniowych, współorganizatorka Muzeum K.I. Gałczyńskiego w leśniczówce Pranie, gdzie pracowała z mężem, Januszem Kilańskim. Edytorka twórczości Wielkiego ojca.


Z drobnej postaci Pani Kiry wydobywa się ogrom optymizmu i radości życia. Uśmiechnięta twarz od razu przyciąga spojrzenia dzieci i wzbudza zainteresowanie wypowiadanymi słowami. Młode osoby ustawiły się w długiej kolejce, żeby po oficjalnych spotkaniach otrzymać autograf lub chociaż przez chwilę postać przy tak ważnej osobie, która uznała wydarzenia w szkole w Grajewie za ważne przyjmując zaproszenie dyrekcji.

Córka artysty wiedząc zapewne, że dzieci i młodzież bardzo długo pamięta takie chwile, chętnie pozowała do wspólnych fotografii.


KONKURS PLASTYCZNY
Julia Dulgis
Joanna Szabrańska
Roksana Gleba
Agata Matyszewska
Margareta Gajlewicz

KONKURS "ROZSYPANKA KOSTKA"
Jolanta Twarowska
Martyna Szczesna
Bogusława Chilińska
Bartłomiej Dawidowski
Samanta Zuchowicz

KONKURS WIEDZY O PATRONIE
Wiśniewska Katarzyna
Kozikowska Małgorzata
Sosnowski Grzegorz
Dawidowska Monika
Rawa Ewelina


Uczniowie bardzo przeżywali przygotowania do spotkania i samo spotkanie. Takie wydarzenie pozostanie na całe życie. Ponad 20 lat temu inni uczniowie, teraz już rodzice przeżwali podobne spotkanie - nadanie imienia szkole. Pani ucząca w tej szkole przypomiała tamtą uroczystość, ale wówczas to ona mówiła wiersz. Wszystkim dzieciom podobały się konkursy, w których brały udział. Na pewno prędko zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele nie zapomną o tym niezwykłym spotkaniu - cieszy sie społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie, dziękując Pani Kirze za przybycie.e-Grajewo.pl; Szkoła Podstawowa nr 1 G-wo

czwartek, 7 grudnia 2023

Morsy Grajewo. Niezawodni Mikołaje

środa, 6 grudnia 2023

Dziś 6 grudnia - Mikołajki

Komentarze (16)

aaaaaaaaaa to juz w piatek!!!!!!! Ciekawe jak nam wyjdzie przedstawionko hehehe :)

bedzie super :)

Będzie super!!!!!!!!!! Nie mogę doczekac się spotkania z Kirą. Ciekawe czy się ze mna umówi???????????? hehehehehe:P:P:P:P:P. Jak nie to powieszę się pójdę na głodówkę!!!!!!!!!!!!!!!! Kira Kocham Cię!!!!!!! Czytam Twoją poezję .....

było spoko fajna ta kira!!!!!!!!!!!!!!

pozdrowienia dla pani Kiry - po prostu idę jutro po jakąś książkę Gałczyńskiego - to dla pani - jest pani suuuper!!!!

no fajnie bylo tylko troche niektorzy z pytaniami przesadzali i wogolez ale tak kira sie spoko trzyma a przedstawienie wyszlo supcio

niewiem nie byłem!!!!!!!!!!!!!!!!

a zdjecia z przedstawienia to gdzie???? to normalnie swinstwo... :(

w pjąkek byl odlotowy

brałyśmy udział w przedstawieniu nie było najlepiej a le kirze sie chyba podobało:):);)

Nigdy nie zapomnie tego bnia bardzo przezywalam

W piątek było super!!!!!!

czy ktoś ma moze e-mail do p.Kiry???To bardzo ważna sprawa

fajnie, dostalam nagrode, pisza o mnie :D ... tylko nie wiem za co ta nagroda

ale faza ja tez mam nagrode hehe

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.