środa, 17 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 12917 wyświetleń

KAYAH i BRACIA w Ełku

17 lipca 2010 r.
(sobota)
godz. 21.00
Plaża Miejska
wstęp wolny

Kayah – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax, ambasadorka marki AA. Jak sama przyznaje - śpiewa od zawsze. Swoją karierę rozpoczęła od współpracy z reaggowymi zespołami Rastar i Zgoda oraz Tilt. W 1988 zadebiutowała na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlsham piosenką pt. „Córeczko chciałabym, żebyś była chłopcem", za którą otrzymała nagrodę specjalną festiwalu oraz co ważniejsze, rozgłos w kraju. Jej pierwszy solowy autorski album “Kamień” wydany został w 1995 roku w Zic - Zac Music Company. Album oscylujący w klimatach soul, jazz oraz R&B, został świetnie przyjęty przez krytyków i całą branżę muzyczną, idealnie trafił w lukę na polskiej scenie muzycznej, szybko osiągając status „złotej płyty”. Rok 1996 był dla Kayah czasem zasłużonego triumfu. Została uhonorowana najbardziej prestiżową nagrodą  "Fryderyk ‘95" dla najlepszej polskiej wokalistki oraz uznana „Indywidualnością Roku '96” przez Telewizję Polską, stając się niekwestionowaną gwiazdą.

 

Koncert zespołu BRACIA
16 lipca 2010 r.
(piątek)
godz. 21.00
Plaża Miejska w Ełku
wstęp wolny

Początek zespołu, to rok 1997, kiedy to Wojtek i Piotr po raz pierwszy zagrali wspólny koncert akustyczny. Tak naprawdę i na poważnie wszystko zaczęło się w 2001 roku. Pierwszy skład tworzyli: Piotr (wokal), Wojtek (gitara i drugi wokal), Krzysiek Nowak (bas) i Konrad Zieliński (perkusja), którego zastąpił potem Robert Markiewicz.

 

EŁK, OGIEŃ & WODA

16-18 lipca 2010 r.

Plaża Miejsca w Ełku
wstęp wolny

Ełckie Centrum Kultury

wtorek, 16 kwietnia 2024

Kolejny sukces "Jedynki"

Komentarze (4)

ogień i woda- rewelacyjne widowisko, bylam w zeszłym roku i w tym oczywiście być muszę . polecam

Byłem w ubiegłym roku w tym tez jade Polecam

beznadzieja... byłem w ubiegłym roku .lipa jak nic.

A co to za informacja o Braciach? A gdzie dzisiejszy skład? :D No nic... czekamy :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.