sobota, 13 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 6 komentarzy
  • 14047 wyświetleń

K. Kindeusz - talent muzyczny

Krzysztof Kindeusz, młody grajewianin, uczeń drugiej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Grajewie zdobył dyplom laureata w pierwszym zakresie repertuarowym w XX Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim na Mazowszu. Krzysztof pracuje pod kierunkiem Piotra Wilka.

– Krzyś wykonał Preludium d-moll nr 5 J.S. Bacha oraz Polonez B-dur op. pośm. F. Chopina – mówi Piotr Wilk, nauczyciel młodego artysty. – Krzysztof ma dopiero dziewięć lat i gra na fortepianie od niespełna dwóch lat. Pomimo krótkiego stażu ma już za sobą inne konkursy międzynarodowe czy regionalne, na których również był dostrzegany i nagradzany przez jury. Nauczyciel podkreśla, że Krzyś przejawia bardzo wielki talent muzyczny jak i pianistyczny.

XX Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu odbył się w dniach 17 - 21 listopada w PSM I i II stopnia w Sochaczewie. Startowało ponad 60 uczestników w czterech zakresach repertuarowych. Wykonawców oceniało jury z Wielkiej Brytanii, Włoch, Serbii, Chorwacji, Irlandii i Polski z prof. Janem Kadłubiskim, który pełnił funkcję przewodniczącego jury. (za: wspolczesna.pl)fot., wideo (od 0:16) - Krzysztof na koncercie z okazji Święta Niepodległości 13 listopada br. w grajewskiej PSM


Komentarze (6)

Jaki ojciec taki syn

Gratulacje dla Krzysia i jego rodziców:)

jaka mama a nie tylko ojciec to wspolny cud od Boga

super kto ma talent niech chodzi do szkoły muzycznej sam chodziłem 15 lat temu i sie ciesze żę polska mldzież sie rozwija coś pięknego ....nie da sie tego opisa.....

ale to tak się mówi przysłowiowo jaki ojciec taki syn, no a i tata z dolny i mama niczego sobie; ktoś te geny "ulepił" w końcu, czy tak?

słysz od dzieciństwa graj...ewo graj...ewo, graj..., gdzie mieszkasz graj..., skąd pochodzisz graj..., gdzie się urodziłeś graj - to gra chłopak z zapałem i O TO CHODZI! gratulacje!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.