niedziela, 26 września 2021

Warto przeczytać

Jakie wybrać kolczyki dla małych dzieci?

Jakie wybrać kolczyki dla małych dzieci?

Kolczyki dla dziecka to wciąż kontrowersyjny temat, który ma zarówno wielu przeciwników, jak i zwolenników. Rodzice, którzy decydują się przekuć uszy swoim pociechom, zastanawiają się, jakie wybrać kolczyki dla małych dzieci. Przedstawiamy mini poradnik!

Jakie wybrać kolczyki dla małych dzieci?

Czy przekłuć dziecku uszy? To pytanie, które spędza sen z powiek wielu rodzicom. Z jednej strony kolczyki to rodzaj biżuterii, która pięknie zdobi uszy. Z drugiej strony kolczykowanie małych dzieci niesie za sobą ryzyko piętnowania przez innych. Ostatecznie decyzja należy do Ciebie jako rodzica. Jeśli się zdecydujesz, pod uwagę musisz wziąć kilka istotnych kwestii. Najważniejsze jest to, aby przekłuć uszy u specjalisty. Najlepiej wybrać miejsce, które cieszy się pozytywną opinią. Jeśli masz w rodzinie lub wśród znajomych osobę, która już przebiła swojej córeczce uszy, zapytaj, gdzie i czy poleca. 

Niezwykle istotny jest także wybór odpowiednich kolczyków, który nie może być przypadkowy. Kolczyki powinny być wysokiej jakości, wykonane z wysokiej jakości kruszcu, aby zminimalizować powstanie zakażenia i wystąpienia alergii. Ogromną popularnością cieszą się modele ze stali chirurgicznej. Niestety dla wielu maluchów nie będą dobrym wyborem. Modele te zawierają nikiel, który może uczulać. Lepszym wyborem będą złote kolczyki dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę, kupując kolczyki?

Decydując się na zakup kolczyków dla swojej pociechy, koniecznie weź pod uwagę kilka ważnych aspektów:

1. Kolczyki dla dziecka powinny być ze złota lub srebra. Nie kupuj kolczyków, które dostaniesz na bazarze czy nawet w sieciówkach. Nie wiadomo, z czego są wykonane i mogą wywołać uczulenie, a nawet alergię.

2. Srebrne czy złote kolczyki dla dzieci muszą być bezpieczne. U niemowląt i małych dzieci świetnie sprawdzą się modele na zatrzask, których malutkie dziecko nie będzie w stanie odpiąć. Dobrym rozwiązaniem są również wkrętki. Trzeba jednak uważać, aby sztyft nie wbijał się w ciało malucha i nie uszkodzi jego skóry.

3. Starszym dzieciom spokojnie możesz dać wybór w wyborze modelu. Na co dzień mogą nosić nieco większe i zwisające kolczyki. Pamiętaj, tylko aby dziecko zdjęło je przed snem! Spanie w nich nie będzie ani komfortowe, ani bezpieczne.

Jakie modele wybrać?

Kolczyki powinny być przede wszystkim bezpieczne. Dlatego należy zrezygnować z dużych kółek czy wiszących modeli. Podczas zabawy, zakładania ubrać, czy snu istnieje ryzyko, że maluszek przypadkiem za nie pociągnie, co spowoduje zranienie oraz ból. 

Najlepszym wyborem dla maluchów będą niewielkie, proste kolczyki z angielskim zapięciem lub na zatrzask (tzw. sztyft) bez żadnych zdobień czy wystających elementów. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko zahaczenia o nie i zrobienia sobie krzywdy. Lepiej postawić na złote kolczyki dla dziecka w kształcie serduszka, pieska, kotka, motylka, kwiatka czy też postaci z bajek. Wyglądają bardzo estetycznie i z pewnością spodobają się pociechom. Ponadto, są najbezpieczniejsze ze wszystkich modeli i nie powodują dyskomfortu podczas snu, dzięki czemu można ich nie zdejmować na noc.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.