Warto przeczytać

Jakie uszczelki do kabiny prysznicowej wybrać?

Kabina prysznicowa jest praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz większa liczba osób. Jednak wraz z jej codziennym użytkowaniem poszczególne elementy ulegają zużyciu. Prawdopodobnie niejedna osoba spotkała się z sytuacją, w której po wyjściu spod prysznica odkryła sporych rozmiarów kałużę wody. Z pewnością wydostała się ona z kabiny w trakcie kąpieli, co wymaga szybkiej interwencji, aby takie zdarzenie nie miało kolejnym razem miejsca. W tym celu warto przyjrzeć się uszczelkom, które mogły ulec zużyciu, więc jedynym rozwiązaniem będzie ich sprawna i szybka wymiana. Jakie uszczelki do kabiny prysznicowej?


Uszczelki do kabiny prysznicowej - jakie wybrać?

Na rynku można spotkać się z różnymi rodzajami uszczelek do kabin prysznicowych, wśród których wielokrotnie trudno wybrać dopasowane do swoich potrzeb akcesorium. Wybierając uszczelki do kabin prysznicowych, przede wszystkim należy w odpowiedni oraz staranny sposób zmierzyć grubość szkła, do której będą one przylegały. W wyniku tego zakup stanie się zdecydowanie łatwiejszy, ponieważ będzie wiadomo, jakiej szerokości model sprawdzi się najlepiej, zapewniając odpowiednią szczelność kabiny. Kolejna istotną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę, jest miejsce, w którym uszczelka ma być zamontowana. To niezwykle ważny aspekt, ponieważ poszczególne akcesoria różnią się między sobą konkretnymi parametrami. Ostatnią, niemniej ważną rzeczą, do której trzeba przyłożyć szczególną uwagę, jest fakt, czy uszczelka będzie zainstalowana w kabinie półokrągłej, czy kwadratowej. 


Najlepsze uszczelki do kabin prysznicowych - na co zwrócić uwagę?

Jednym z najważniejszych aspektów, oprócz powyżej wymienionych, na które warto zwrócić uwagę, wybierając uszczelkę do kabiny prysznicowej, jest materiał, z jakiego została wykonana. Najlepsze modele produkowane są z wysokiej klasy tworzywa, odznaczającego się wytrzymałością przy kontakcie z wodą oraz w trakcie zmian temperatury. Dzięki wysokogatunkowemu produktowi możliwe stanie się właściwe zabezpieczenie przed przeciekaniem. Odporne na uszkodzenia uszczelki do kabiny prysznicowej będą się estetyczny prezentowały i posłużą domownikom przez długi czas, doskonale spełniając swoje funkcje. 


Najlepsze uszczelki do kabin prysznicowych - dlaczego warto je regularnie wymieniać?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna wymiana uszczelek do kabin prysznicowych. Jednak to właśnie dzięki nim można w skuteczny sposób uniknąć zalania. Warto mieć na uwadze, że wydostająca się z kabiny woda w pewnym momencie może przedostać się nawet przez strop, co przełoży się na jego gnicie. Cyklina wymiana uszczelki pozwoli również na brak potrzeby czyszczenia wyciekającej spod prysznica wody zarówno z resztkami kosmetyków, jak i kurzu, osadzającego się na ludzkim ciele w ciągu dnia. Niejednokrotnie na mokrych płytkach może dojść do nieszczęśliwego wypadku w wyniku poślizgnięcia się, a tym samym uszczerbku na zdrowiu. Biorąc pod uwagę wiele czynników, warto postawić na regularną wymianę uszczelek, co w rezultacie zaoszczędzi sporo czasu, nerwów oraz pieniędzy na kosztowne naprawy.


Rodzaje uszczelek kabinowych

Istnieje kilka typów uszczelek do kabin prysznicowych, a jednym z nich jest uszczelka prosta. Wykorzystuje się ją do izolacji kabin kwadratowych, a także prostokątnych. Akcesorium nie jest jednak elastyczne i podatne na zaginanie, w związku z czym zupełnie nie sprawdzi się w kabinach półokrągłych. Natomiast do kabin o zaokrąglonych kształtach perfekcyjnie sprawdzą się uszczelki półokrągłe, które stosowane są do prysznica narożnego. Oba typy uszczelek można zaliczyć do uszczelek kabinowych standardowych. 


Na rynku występują również uszczelki magnetyczne, których głównym przeznaczeniem są drzwi kabiny prysznicowej i ich prawidłowe zamykanie. To doskonałe rozwiązanie, najczęściej sprzedawane w parach w celu ich idealnego dopasowania.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.