poniedziałek, 4 grudnia 2023

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 9708 wyświetleń

Inauguracja roku - OSP

Dnia 19 października br. w klubie Hades odbyła się inauguracja roku szkoleniowego 2004/ 2005 orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie

Wśród przybyłych znalazły się osoby związane z muzykami orkiestry na gruncie zawodowym oraz przyjaciele i sympatycy m. in.:
Dh. Marek Ślósarski - Pezes Zarządu Oddz. Woj. Związku OSP RP w B-stoku, St. bryg. Ireneusz Denysiuk - Naczelnik Wydz. Org. Komendy Wojewódzkiej PSP w B-stoku, St. kpt Dariusz Borys - Komendant Powiatowy PSP w Grajewie; przedstawiciele władz powiatu, miasta oraz gminy Grajewo, Zarządu OSP w Grajewie.

Po wysłuchaniu krótkiego koncertu grajewskiej Orkiestry OSP, której kapelmistrzem jest Ryszard Jasionowski P. Augustyn Sulewski, członek Zarządu OSP przypomniał, że współpracuje ona z placówkami oświatowymi a w szczególności PSM I st. w Grajewie. Większość młodych adeptów orkiestry to uczniowie tej szkoły.
Orkiestra cieszy się uznaniem w środowisku, osiąga sukcesy, przyczynia się do krzewienia kultury. Ze swoim ciekawym repertuarem bierze udział w wielu przeglądach, występami uświetnia wiele wydarzeń t.j. Bieg Wilka, międzypaństwowy mecz piłki nożnej młodzików na stadionie miejskim, makroregionalny konkurs orkiestr w Siemiatryczach -II m. (czerwiec br.)

Jak mówił Ryszard Jasionowski zespołowi, który zostaje zapraszany już za granicę dokucza jednak brak odpowiednich mundurów galowych oraz trudności lokalowe.

Burmistrz Krzysztof Waszkiewicz przeznaczył środki finansowe na działalność i prosił o cierpliwość, ponieważ w planach jest udostępnienie pomieszczeń w budynku po zawodowej Straży Pożarnej przy ul. Strażackiej, gdzie OSP ma być współgospodarzem. Obok ma istnieć muzeum, sala wystawowa, konferencyjna oraz znajdować się siedziby innych organizacji.

Prezes Zarządu Oddz. Woj. ZOSP RP Białystok, Starosta Grajewski, Burmistrz oraz Wójt gminy Grajewo ufundowali upominki. Otrzymali je niektórzy muzycy grajewskiej Orkiestry:
P.Chełmiński, M.Chełmiński, K.Karwowski, E.Sierakowska, J.Dzierżyc, P.Walendzik, M.Miłosek, K.Kania, A.Moszczyński, R.Jasionowski

P. Marek Ślusarski natomiast wskrzesił nadzieję mówiąc o strojach galowych dla Orkiestry chwaląc przy tym współpracę z władzami, co wg. niego jest rzadkością.

foto1 - od lewej R.Jaisonowski -kapelmistrz Orkiestry OSP Grajewo, K.Grabowski - UG Grajewo
e-Grajewo.pl

niedziela, 3 grudnia 2023

Rodzinne spotkanie z Krówką Matyldą

niedziela, 3 grudnia 2023

Rodzinne spotkanie z Krówką Matyldą

Komentarze (2)

czy mozna prosic o wieksza ilosc zdjec ??

Można prosić o zamieszczenie wiekszej ilosci zdjeć na tej strone??( z tej imprezy) Może takie, na których jest umieszczona cała orkiestra??Z góry baaaaaaaardzo dziękuję :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.