Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 11328 wyświetleń

II Konkurs Biblioteczny


W dniu 1.12.08 r. w sali w Miejskim Domu Kultury odbył się konkurs zorganizowany przez Annę Jokę – nauczyciela bibliotekarza w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Grajewie.

W konkursie powiatowym brało łącznie 27 dzieci z PG Nr 3 i Nr 2 w Grajewie, oraz z PG w Danówku i w Rajgrodzie. Na początku wszyscy uczestnicy napisali test z wiedzy o bibliotekarstwie. Drugim etapem była praca w 3 osobowych grupach i udzielanie odpowiedzi na wylosowane pytania. W komisji zasiadały: A. Zyskowska- nauczyciel bibliotekarz z PG w Danówku i Z. Zalewska- nauczyciel bibliotekarz z PG w Rajgrodzie, przewodniczącą komisji była B. Szewczyk- dyr. PG nr 3 w Grajewie. Pierwsze i trzecie miejsce zajęły grupy z PG Nr 3 w Grajewie, natomiast miejsce drugie przypadło grupie z PG w Danówku.

Laureaci: Daria Sadowska, Olga Świerzbińska, Katarzyna Poniatowska z PG 3 w Grajewie I miejsce Julia Bobowska, Patrycja Grabowska, Karolina Karwowska z Gimnazjum w Danówku II miejsce Zuzanna Antropik, Maria Markowska, Weronika Milewska z PG 3 w Grajewie III miejsce.
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Grajewskiego, Wójta Gminy Grajewo i dyr. PG Nr 3 w Grajewie, dodatkową nagrodę ufundowała Pani E. Haponik.


W październiku i listopadzie koło czytelnicze i koło polonistyczne działające w Publicznym Gimnazjum w Szczuczynie pokazało dwukrotnie przedstawienie pt. "Kopciuszek" Charlesa Perrault'a. Spektakl obejrzały najpierw przedszkolaki, a później uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Szczuczynie. Obecnie koła przygotowują kolejne przedstawienie dla najmłodszych.
-  Joanna Sikorska, opiekun koła czytelniczego
( foto nr 16 )


Komentarze (2)

Gratuluję ;)
Oczywiście Magdom z Pg2 ;]

Pozdro dla Mlekpola...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.