niedziela, 3 lipca 2022

Sport

  • 7 komentarzy
  • 2747 wyświetleń

I LO w Grajewie znów na podium!

14 czerwca 2022 r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu rozegrano Licealiadę Województwa Podlaskiego w Zawodach Sporowo-obronnych "Sprawni jak Żołnierze 2022". Do rywalizacji zgłoszono 12 zespołów chłopców i 11 zespołów dziewcząt. 

 

Organizator zaplanował rozegranie czterech konkurencji:

 

  • sprawnościowy tor przeszkód,
  • strzelanie z broni pneumatycznej,
  • rzut granatem RG-42,
  • przeszkoda wodna.

Z przyczyn technicznych ostatnia konkurencja została przerwana i szkoły ostatecznie zostały sklasyfikowane na podstawie wyników trzech pierwszych. Tradycyjnie I LO w Grajewie ponownie nie zawiodło i w klasyfikacji ogólnej zostało najlepszą szkołą w województwie. Drużyna dziewcząt ostatecznie zajęła II miejsce (I miejsce przegrały tylko 1 pkt.), natomiast chłopcy wywalczyli tytuł mistrzów naszego województwa i prawo reprezentowania KOPERNIKA  i Województwa Podlaskiego w finale ogólnopolskim. 

 

Uczennice grajewskiego „Kopernika” były najszybsze na zwinnościowym torze przeszkód i najskuteczniejsze na strzelnicy, zaś chłopcy nie mieli sobie równych na zwinnościowym torze przeszkód i w rzucie granatem.

 

Składy zespołów:

dziewczęta: Olga Koniecko, Oliwia Wróblewska, Dominika Łapszys

chłopcy: Stanisław Tomczak, Eryk Klonowski, Mateusz Moszczyński

 

 

Drużyny do udziału w zawodach przygotowywali: p. Katarzyna Moszczyńska i p. Tomasz Kindeusz

 

 

                         Jesteśmy z Was dumni, dziękujemy i "trzymamy kciuki za finał"

                                                             Dyrekcja i cała Społeczność Kopernika

 

Komentarze (7)

Szkoda tylko że Pani Kasia zapomniała że jest wychowawcą i ma klasę która też jej potrzebuje ale gratulacje(:

To wielki sukces uczniów i nauczycieli. GRATULUJEMY!

Szkoła na medal. Gratulacje

rok za rokiem, sukces za sukcesem...to nie przypadek, że LO Grajewo zawsze zwycięża ! Z takimi trenerami na koniec świata i jeszcze krok dalej. Dziękujemy, że jesteście

Serdeczne gratulacje. Widząc Was ćwiczących codziennie w parku byłem przekonany, że podołacie. Serdeczne gratulacje. I tak trzymać, jego mać.

Proszę nie zapominać o nauczycielach z SP i Gimnazjum. Ta młodzież tam była kształcona od podstaw i też odnosiła sukcesy w sporcie. Osiągnięcia nie wzięły się po roku nauki.

Ciekawie w której to sp i pg uczniowie ci osiągali takie sukcesy ... no niech mama się przedstawi czyżby to zza miedzy? jak sie pracuje to się osiąga sukcesy

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.