Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 9702 wyświetleń

"Historyczne Grajewo"

     W dniu 16 lutego w siedzibie GIH odbyła się inauguracja projektu "Historyczne Grajewo", połączona z otwarciem okolicznościowej wystawy i promocją wydawnictwa: “Z historii Grajewa (i nie tylko) - Rok I”. Po krótkim przedstawieniu idei projektu, zebranym gościom została zaproponowana wirtualna podróż po Grajewie z lat 1900-1945, o którym opowiadał dyrektor GIH Tomasz Dudziński. Po ponad godzinnej "podróży" wszyscy zebrani zostali obdarowani egzemplarzem publikacji “Z historii Grajewa (i nie tylko) - Rok I”, które zostały ufundowane przez jej wydawcę Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK. Następnie zebrani mieli możliwość zapoznania się z planszami projektu „Historyczne Grajewo” i historycznymi zdjęciami zgromadzonymi an wystawie, które będzie prezentowana do dnia 13 marca 2012 r.

Historyczne Grajewo - W każdym z miast są miejsca, które świadczą o jego przeszłości. Niejednokrotnie w codziennym pośpiechu mijamy je obojętnie, a przecież tak wiele mogą nam opowiedzieć o historii naszej małej Ojczyzny. Postanowiliśmy choć trochę to zmienić, stąd pomysł na projekt “Historyczne Grajewo”. W jego wyniku powstanie ścieżka dydaktyczno - historyczna po wybranych obiektach i miejscach Grajewa, w których zawisną specjalne plansze (1 x 0,7 m.) z historycznymi zdjęciami i informacjami. Zapraszamy w podróż po historycznym Grajewie.

"Z historii Grajewa (i nie tylko) – Rok I" - Książka zawiera 52 krótkie artykuły - felietony, poświęcone historii Grajewa i okolic, które ukazały się na łamach "Tygodnika Grajewskiego" w okresie pierwszego roku jego funkcjonowania (V 2010 - V 2011). "Felietony" te zostały ułożone chronologicznie w stosunku do roku kalendarzowego, tak, że w sumie ukazują one rok z przeszłości Grajewa i okolic poprzez pryzmat ściśle ulokowanych w czasie, pojedynczych wydarzeń, które czasem są jedynie pretekstem do nieco obszerniejszego potraktowania tematu.

 

wtorek, 16 sierpnia 2022

Kino wakacyjnym z GCK za 8 zł

Komentarze (1)

I kogoz my tam widzimy...Dzieki Wam panowie co niektórzy..Grajewo niewiele sie zmieniło od tamtych czasów..to smutne ale prawdziwe..nie trzeba historii..wystarczy obecnie wyjść i popatrzeć..mamy to samo w realu co na starych zdjęciach...niewielkie różnice..a mozna było to zmienić..nie chciało sie..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.