czwartek, 7 grudnia 2023

Kultura i rozrywka

  • 7 komentarzy
  • 11078 wyświetleń

Harcerskie zimowisko 23-28

 W dniach 23-28 stycznia br. w Augustowie odbył się harcerski biwak zimowy - Zimowisko "Rude Stopy". W biwaku uczestniczyli członkowie trzech drużyn Hufca "Biebrzańskiego" ZHP w Grajewie: 1 Gromady Zuchowej "Wilcza Gromada" z Rudy, 2 DH "Fatamorgana" z Rudy i 1 Środowiskowej DH "Biebrzanie" z Grajewa. W sumie wzięło w nim udział 25 uczestników i 2 instruktorów.

 Głównym celem programowym poza miłym spędzeniem czasu i wypoczynkiem była wzajemną integracja harcerzy i zuchów z różnych środowisk oraz podsumowanie posiadanej wiedzy harcerskiej. Wszyscy uczestnicy brali udział w zajęciach programowych, samodzielnie przygotowywali posiłki i dobrze się bawili. Nie zabrakło licznych atrakcji: basenu, lodowiska, muzeum, obiadu w restauracji i wielu, wielu innych. Pomimo siarczystych mrozów i trudnych warunków uczestnicy biwaku zachowali pogodę ducha i pokazali, że potrafią radzić sobie w różnych sytuacjach. Na pamiątkę każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy znaczek.
Zorganizowanie zimowiska za niewielką odpłatnością, jego sukces organizacyjny i programowy nie byłby możliwy bez pomocy i wsparcia, które otrzymaliśmy od wielu instytucji, urzędów i osób indywidualnych, którym chcielibyśmy w tym miejscu serdecznie podziękować. Byli to m.in.: Urząd Gminy Grajewo, Urząd Miasta Grajewo, Nadleśnictwo Rajgród, Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK, SM "Mlekpol", Hurtownia AGD "Avans", Sklep "Belfer", Sklep "Galeria", Apteka "Natura".

Mamy nadzieję, że wrażenia wywiezione z Augustowa na długo pozostaną w pamięci uczestników, a my już niedługo kolejny raz spotkamy się na szlaku harcerskiej przygody.
dh. Kinga Madejek, dh. Tomasz Dudziński

czwartek, 7 grudnia 2023

Mikołajki w SP2

czwartek, 7 grudnia 2023

Morsy Grajewo. Niezawodni Mikołaje

Komentarze (7)

Pozdrowinka dla harcerzy i zuchów z Rudy a w szczególnosci dla dh Kingi i dh Tomasza. na obozie było super poznałam dużo fajnych osób. Mam nadzieje że niedułgo będzie następny obóz.

Pozdrowionka dla wszystkich harcerzy z Rudy i Grajewa.

pozdrowienia dla zuchuw i harcerzy z grajewa i rudy

Kingusiu trzymam za Ciebie kciuki Na pewno zostaniesz radną Toja kochana ciocia Jola PS Jest biuty

pozdro dla dh smerfetki i dh wanki z nimi na kazdym obozie jest super zabawa i nie wiemy co to jest nuda . tylko nie wiem dlaczego niekturzy nie znajo sie na zartach.

Pozdrowionka dla mileny sztachelskiej, kaśki mazurek i kaśki dzieżyc i wszystkich hercerzy z rudy. BAWCIE SIE DOBRZE!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.