niedziela, 26 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 13308 wyświetleń

Happening antyalkoholowy

 W Szkole Podstawowej w Szczuczynie w dniu 19.05.2009 r. odbył się happening antyalkoholowy zorganizowany w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Organizatorami tego przedsięwzięcia były p. Ewa Dobrzycka – pedagog szkolny oraz p. Teresa Galińska – wychowawca klasy IIb. Mieliśmy zaszczyt gościć przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej – Panią Urszulę Krukowską.
    

Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice zebrani na sali gimnastycznej obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy Va pod hasłem: „Każdy uczeń Ci to powie – wypij to, co daje zdrowie”. Klasa IIb  zwróciła się do rodziców z apelem o rozsądek w spożywaniu napojów alkoholowych. Ogłoszono wyniki szkolnego konkursu na plakat o tematyce antyalkoholowej. Autorzy najlepszych prac otrzymali symboliczne nagrody. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o szkodliwym wpływie alkoholu na organizm ludzki. Trzy zespoły udzielały odpowiedzi na pytania, rozwiązywały krzyżówkę oraz zaimprowizowały krótkie scenki.  Czas oczekiwania na przygotowanie się zespołów do zadania uatrakcyjnił taniec w wykonaniu klasy IIb.

Zgromadzona publiczność aktywnie uczestniczyła w happeningu – odpowiadała na pytania Ankietera, decydując, które z przytoczonych mitów o piciu alkoholu są prawdziwe, a które nie.   

piątek, 24 czerwca 2022

Wieści z Wojewodzina

czwartek, 23 czerwca 2022

Wakacje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Komentarze (4)

Fajnie, że dzieciakom organizuje się takie atrakcje. Teraz, kiedy co raz młodsze dzieci sięgają po alkohol, uświadamianie ma bardzo duże znaczenie. I nie w formie sztampowych pogadanek, bo to dzieci po prostu nudzi. Im ciekawsza forma, tym bardziej treść przemawia do wyobraźni i można osiągnąć lepsze rezultaty.


Patrząc na ten młodzieńczy kwiat, aż serce się rwie do czynu, aby im pomóc, aby ich ustrzec, aby zapobiec – przed początkiem zła różnego gatunku. Trzeba to robić szczególnie w czasach, kiedy słowo matki i ojca nie dociera do dziecka, choć bywa, że dziecka łzy nie wzruszają rodziców. Dzieci zapatrzone w telewizyjny przykład -Dzikiego Zachodu- utrwalają w sobie to, co łatwe, przyjemne i spełnia się tu i teraz. O przyszłość dziecko rzadko nas zapyta. Taka, czysta forma pedagogizująca, kształcąca postawy naszych skarbów, jest bardzo mile widziana. Byłem tam, podziwiam, a jako rodzic, składam organizatorom, na których nigdy się nie zawiodłem, wielki pokłon z naręczem kwiatów.

BARDZO DOBRY POMYSŁ,OBY WIĘCEJ I CZĘŚCIEJ TAKIE SPOTKANIA BYŁY ORGANIZOWANE,MYŚLĘ,ŻE PANIE NAUCZYCIELKI BĘDĄ MIAŁY DUŻO POMYSŁÓW.

Jak widać na zdjęciach dzieciaki bardzo chętnie garną się do uczestnictwa,a w głowach na pewno zostaną jakieś informacje z takich aktywnych spotkań.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.