poniedziałek, 22 lipca 2024

Kultura i rozrywka

GRH 9 PSK na Pikniku w Ełku

GRH 9 PSK na Pikniku Wojskowym w Ełku

Tegoroczne Święto Wojska Polskiego (15 VIII) członkowie GRH 9 PSK z Grajewa, korzystając z zaproszenia Ełckiego Centrum Kultury, spędzili na Pikniku Wojskowym w Ełku. Podczas pikniku zorganizowaliśmy dioramę historyczną poświęconą Wojsku Polskiemu okresu II RP i PRL. W jej ramach zaprezentowaliśmy materiały historyczne dotyczące historii, umundurowania, oporządzenia i uzbrojenia 9 psk, czyli głównego profilu naszej działalności. Dzięki współpracy z Grajewską Izbą Historyczną nie zabrakło również elementów umundurowania, oporządzenia i uzbrojenia z okresu PRL. Dodatkową atrakcją był sprzęt mechaniczny w postaci dwóch motocykli z koszem UAZ-a i GAZ-a.

Zorganizowane przez nas stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników pikniku, w tym dzieci i młodzieży. Wierzymy, że w tym świątecznym dniu poprzez swój udział choć częściowo przybliżyliśmy gościom pikniku tradycje historyczne Wojska Polskiego. Udział w tego typu imprezie był także dobrym sposobem promocji nie tylko GRH 9 PSK, ale także samego Grajewa i Grajewskiej Izby Historycznej. Liczymy na dalszą owocną współpracę.

 

niedziela, 21 lipca 2024

Policja zaprasza na Niebieski Piknik

czwartek, 18 lipca 2024

Jarmark Produktu Lokalnego w Rajgrodzie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.