Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 11087 wyświetleń

Goście z AIESEC w LO

Już po raz trzeci Zespół Szkół Nr 1 w Grajewie  miał przyjemność gościć  u siebie studentów z różnych części świata w ramach programu AIESEC „Peace Cross-cultural Understanding”. Tym razem przybyły do nas: Gabriela  Arias z Salwadoru, Yi Chen  z Chin i Federica  Ingrao z Włoch.

          Podczas ich tygodniowego pobytu w naszym mieście uczniowie mieli okazję uczestniczyć w anglojęzycznych wykładach prowadzonych przez dziewczęta. Każda z nich przybliżyła nam informacje dotyczące swojego kraju (z zakresu  historii, kultury czy obyczajów). I tak, Gabriela pokazała nam podstawowe kroki Samby , a Yi prowadziła krótkie lekcje tai- chi.  Wszystko po to, byśmy stali się bardziej otwartymi i tolerancyjnymi ludźmi, poczuli się częścią „globalnej wioski” i zobaczyli, że język angielski to nasza przyszłość w komunikowaniu się. Popołudnia dziewczęta spędzały w towarzystwie uczniów, którzy przy dobrej zabawie doskonalili swoją angielszczyznę. Nie obyło się bez wycieczek po okolicy (np. wyjaz do Ełku na kręgle) czy wieczornych spotkań w klubach.

          Na pożegnanie naszych gości uczniowie szkoły  przygotowali Dzień Kultury Polskiej. W specjalnie na tę okazję przygotowanym przedstawieniu  zostały zaprezentowane angielskie wersje wierszy polskich noblistów (Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej) i papieża Jana Pawła II. Nie zabrakło również muzycznych akcentów – szkolny zespół rockowy i wokalistki  znakomicie wykonali kilka utworów i zebrali ogromne brawa od publiczności. 
Dzięki  uprzejmości Domu Kultury, nasi goście i zebrani na sali uczniowie, dyrekcja oraz  nauczyciele obejrzeli znakomity i barwny występ zespołu Grajewianie , który zaprezentował Poloneza, regionalne tańce kurpiowskie i Krakowiaka.
Uczniowie przygotowali również stoiska prezentujące najciekawsze zakątki Polski  oraz kuchnię regionalną z takimi smakołykami jak babka ziemniaczana, bigos czy placki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wizyty studentów i nowe doświadczenia związane z poznawaniem innych kultur.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które brały  udział w przygotowaniu  wizyty naszych gości, a w szczególności sponsorowi -  właścicielowi piekarni panu Wojciechowi Łagunie , rodzinom goszczącym – państwu Czernewskim, Jagielskim, Kozikowskim, oraz opiekunce   zespołu Grajewianie pani Joannie Szabat.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych ZS Nr 1 w Grajewie
 
GALERIA ZDJĘĆAIESEC -to organizacja obecna w 107 krajach świata, licząca 50 000 członków, jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Główna działalność opiera się na umożliwieniu młodym ludziom rozwoju 5 kompetencji: przedsiębiorczości, odpowiedzialności społecznej, inteligencji emocjonalnej, umiejętności pracy w globalnym środowisku oraz aktywnego uczenia się.

Komentarze (3)

Szczerze myślałem, że będzie ciekawsze. A szkoda, bo nawet nie można było pogadać z nimi...

To trzeba było podejść, zagadać i przede wszystkim brać udział w zajęciach. Dziewczyny zadawały pytania a niektórzy siedzieli jak kołki i nic nie mówili tylko się głupio uśmiechali. Ja i moje koleżanki jakoś dałyśmy radę i wyszłyśmy z nimi wieczorkiem na pogawędkę. Trzeba było działać a nie siedzieć i nic nie robić a teraz narzekać najlepiej

Mi tam się podobało. Dziewczyny były miłe i ogólnie dałam radę się z nimi dogadać :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.