piątek, 23 lutego 2024

Kultura i rozrywka

  • 34 komentarzy
  • 10908 wyświetleń

Giełda Szkół w MOSiR 6IV

6 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie odbyła się „Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Grajewskiego”.

Galeria zdjęć 

e-Grajewo.pl.

Komentarze (34)

Gimnazjalisto czy wybrałeś już szkołę?

Jasne PG3 idzie do ZSNR2

Klasa "akademicka" to wybieram w jednostce.

Technik Ekonomista - zawód, nie lubię LO. Ja do ZS2 ide

Co tam te szkoly ja juz wybralam Lo najlepsza szkola a jacy chlopcy:D

LO, daj spokój nie ta dekada!

ha ha ha wybierasz LO tylko dlatego ze tam są fajni chłopcy? śmieszna jestes zanim złożysz tam dokumenty przemyśl tą decyzje kilka razy zebys nie żałowała tego tak jak ja...:/

Heh a jaka niby lepsza szkoła od LO im. Kopernika mieści sie w okolicach Grajewa? NIE MA TAKIEJ i niczego sie w LO nie żałuje... bo to jest najlepsza szkoła zdecydowanie. A jak ktoś sie do szkoły średniej wybiera po to, żeby mu się w domu nie nudziło samemu to niech sie nie łudzi, że będzie mu tam lekko. W końcu, LO to szkoła, która wie po co istnieje. Wiem bo tam sie ucze... ..

LO jest nawet na dobrym poziomie... Nie ma lepszej szkoy w okolicy :) no chyba że czerwoniak ale to juz nie nasze okolice...

Szkoła- LO..profil- być może biola-chemia lub społeczno-prawny... ktoś z was się na to wybiera?

Czerwoniak to nasze okolice...czy Ełk jest daleko??

ja ucze się w jednostce pierwszy rok i szkoła jest SUPER :):) wbijajcie do niej...LO przy Kopernika to ......

Zespół Szkół w Niećkowie tam ide To super szkoła a ide to technikum informatycznego

Giełda szkół - NIE - to poroniony pomysł. Nic z tego nie wynika.

o ludzie i co mam wybrac..
a tak wogle co to za profil ''AKADEMICKI''??
est duży wybor,ale napewno nie pojde do LO!!!
BRAK PRZYSZŁOŚCI...
ja chyba pojde do WOJEWODZINA albo do ZSnr2..
ale to i tak lipa ...
lepiej zrobic sobie rok przerwy!!!
KTO SIE PRZYŁĄCZY???

o ludzie i co mam wybrac..
a tak wogle co to za profil ''AKADEMICKI''??
est duży wybor,ale napewno nie pojde do LO!!!
BRAK PRZYSZŁOŚCI...
ja chyna pojde do WOJEWODZINA albo do ZSnr2..
ale lepiejzrobicsobie rok przerwy:)
kto mi przyzna racje??:)

Do: Rodzica. Czy Szanowna Pani/Pan udał się na Targi z zainteresowaniem? Nie, na pewno nie! Spędziłem na targach jako nauczyciel czas od 9.00 do 13.00 i nie miałem sposobności porozmawiać z "Rodzicem". Targi to oferta także dla rodziców, ale takich nie było w trakcie. Zasadniczo drogi zatroskany rodzicu, co od "poronionych" pomysłów jesteś specjalistą - odpowiadaj! Jaką książkę przeczytałeś ostatnio, jaką pozycję poleciłeś swemu dziecku, jaki kanon literatury masz we własnej biblioteczce. Kiedy byłeś ostatni raz na spotkaniu z wychowawcą dziecka? Czy znasz zasady punktacji rekrutacyjnej. Czy twoje dziecko ma wsparcie merytoryczne ojca/matki w przygotowaniu do olimpiady? Znasz ostatni temat lekcji z zeszytu języka polskiego swojego dziecka. TO "PORONIONY" pomysł, byś pisał/ła "Rodzic" przez dużę "R" pisz tak adekwatnie; rodzic.

uczes sie 2 rok w Nieckowie nie ma leopszej szkoły

ZSN to jest szkoła nie ma lepszej pozdro dla II/I TZ

ja sie ucze pierwszy rok w ZSZnr2 i jest super:D:D:D zapraszam do nas moje byle PG3 i innych oczywiscie:):):) mysle ze nie bedziecie zalowac!Ja to sie ciesze ze nie poszlam do LO chociazby przez wzglad na tamtejszy system oceniania;/;/;/ pozdrowienia dla ziomkow z jednostki!!!:*:*:*

"Giełda szkół - NIE - to poroniony pomysł. Nic z tego nie wynika."-napisał rodzic.

"Targi to oferta także dla rodziców, ale takich nie było w trakcie." - napisał zainteresowany

hmm ... to dla kogo były te targi???

Bo myslałem, że dla rodziców i gimnazjalistów,

Pani/Panie "zainteresowany" - o po coś tracił Pani/Panie aż tyle czasu na hali? Po co tracił je Pani/Pana Dyrektor płacący za spędzone tam przez Panią/Pana bezproduktywne i bezsensownie godziny?

Na prawie koniec:
"Czy twoje dziecko ma wsparcie merytoryczne ojca/matki w przygotowaniu do olimpiady?" - Jakby moje dziecko miało moje wsparcie merytoryczne aż do etapu olompiady (przedmiotowej?) to po co bym je miał do szkoły wysyłać?

I na koniec: Nie wierzę, by napisał to nauczyciel - za duzo nieartykuowanego bełkotu w tekście "zainteresowanego"

Andrzej Jasiński.

Już Panie A.J kończy się wasza zmiana. Od Urzędu Miasta, gdzie całość to LO, aż po samo LO. Widać wasze mentale mądrości w całym mieście: marazm i zapaść. Staliśmy się drugim Rajgrodem po drodze do Augustowa. A przecież tyle mówici/mówi Pan we wszystkich mediach - zwłaszcza e-grajewo. "nieartykuowany bełkot" przedstawiacie od 4 lat. To już wystarczy. Dziękuujemy nie skorzystamy!!!

Panie Dyrektorze przesadził Pan -"zainteresowany" ma rację.

jakby ktos nie wiedzial profil akademicki w zs2, jest to profil w ktorym pod uwage idzie najbardziej matematyka i geografia, mi np ten profil najbardziej pasuje jakbym miala wybierac szkoly, a niestety ja jestem rok starsza, pozdro zs2

Rzeczywiście - przesadziłem co do formy - to efekt tego, że na demagogię nie potrafię odpowiadac inaczej niż demagogią.
Za formę więc przepraszam.
Za treść - nie: mam bowiem wrażenie, że wszyscy zgadzamy się co do tego, że rodziców na targach nie było. Mam też wrażenie, że trudno będzie kogolwiek przekonac do stwierdzenia, że rodzic ma przygotowywać merytorycznie do olimiady.
A odpytywanie kogokolwiek z tego co i kiedy przeczytał, czy ma na półce, uważam za, delikatnie rzecz ujmując, nieeleganckie.
Jeśli zainteresowany to faktycznie nauczyciel - zaczynam rozumieć dlaczego często tzw. normalni ludzie mają o naszej profesji nienajlepsze zdanie.
Co do marazmu w mieście - nie wiem, nie czuję się kompetentny do oceniania władz miejskich mając bardzo mizerną wiedzę na temat motywów ich decyzji, nie wiem też jak powinno wyglądać miasto dynamicznie się rozwijające. W szkole, w której pracuję tego marazmu na pewno nie ma - zapraszam do obejrzenia i porozmawiania.
A w kwestii wyborów - cóż, pożyjemy, zobaczymy.
I z ciekawości - te "mentale mądrości" to niby co? Bo bardzo ciekaw jestem, co to takiego mam, a co Pan u mnie i u ekipy rządzacej miastem zauważył;-)
Pozdrawiam.aj.

nie polecam LO ;] uczyłam sie tam przez 3 miesiace i podziękowałam tej szkole. Tam mogą iśc tylko omnibusy co wiedza wszystko juz z gimnazjum. W Lo jesli się czegos nie rozumie to nikogo to nie obchodzi, zaden nauczyciel nie zostanie po godzinach i nie pomoze chyba ze za odpowiednia opłatą. natomiast w ZS 2 nauczyciele zostaja po godzinach o pomagaja uczniom:) Więc wybór należy do was:)

Czy nie lepiej podyskutować nad poziomem merytorycznym tej giełdy. Według mnie nie sprostała ona oczekiwaniom zarówno uczniów jak i samych przedstawiających się tam szkół. Brakuje na tej giełdzie następujących rzeczy : porządku, momentu na zaprezentowanie się szkół, prowadzącego, pewnego planu prezentacji. Następnym razem , jeśli będzie, należy to bezwzględnie wprowadzić inaczej nie widzę sensu realizacji tej pseudo - giełdy. Popieram RODZICA.

Jestem absolwentką TE w Niećkowie. To naprawdę super szkoła. Pozwoliła mi zdobyć zawód oraz doskonale przygotowała do studiów- studiuję na UWM w Olsztynie. Polecam Niećkowo także dlatego, że umożliwia wszelki rozwój. Byłam członkiem Zespołu Pieśni i Tańca "Kłosek", grałam w drużynie piłki siatkowej, zwiedziłam Polskę (i Litwę)dzięki licznym wycieczkom. Mam naprawdę wspaniałe wspomnienia. Gdybym jeszcze raz wybierała- też poszłabym do Niećkowa. Serdecznie pozdrawiam wszystkich "Niećkowiaków"

To prawda - nikt nad tym co się działo nie panował. Wolna amerykanka jednym słowem. Zgadzam się z PRZYSZŁYM RODZICEM.

czy moze pan dyrektor lo zniesc te punkty ;/ bo chyb tego najbardziej wszyscy sie bojo :/

W kwestii punktów - owszem, moga one budzić pewien niepokój.
W marcu wśród wszystkich uczniów naszej szkoły przeprowadzilismy ankietę dotyczącą różnych aspektów relacji uczeń - nauczyciel i funkcjonowania zasad oceniania na poszczególnych przedmiotach.
Pytania tyczące oceninia były 2: Czy znasz kryteria oceniania?, Czy nauczyciel je stosuje?
Odpowiedzi ankietowanych dają obraz bardzo czytelny: poza nielicznymi (3-4 nauczycieli) wyjątkami u wszystkich pozostałych uczniowie znają zasady, a nauczyciele je stosują. W skali 0-6 średnia ocen w całej szkole wyniosła ponad 4,5.
LO to moja 4 szkoła - mam więc jakąś skalę porównawczą -i dlatego z przekonaniem mogę powiedzieć, że jest to wynik więcej niż bardzo dobry i oznaczający, że system jest zrozumiały i coraz powszechniej stosowany.
Kolejny raz powtórzę też inne argumenty za: -istnieje bardzo duża korelacja między wynikami wyrażonymi w skali szkolnej, a wynikami maturalnymi, - skala punktowa eliminuje najbardziej konfliktowe sytuacje dotyczące wyjasniania, skąd wzięła się ocena końcowa - bo wszystko jest jasne. Pozdrawiam.aj.

ZS2 jest najlepsza heheheh pozdro dla ziomów

Miło jest przeczytać tyle dobrych komentarzy na temat ZS Nr2, to dobra /nawet bardziej, bo przyszłościowa/ szkoła. Trzymam za Nią kciuki. Powodzenia "Jednostko"!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.