Kultura i rozrywka

Ferie zimowe ZSS


Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie należy do tych nielicznych placówek oświatowych w Grajewie, które organizują swoim wychowankom wypoczynek letni i zimowy.

Podobnie jak dwa lata temu jego organizacją podczas ferii zimowych zajęły się panie Wioletta Skwiot i Anna Jarząbek. Opracowały program zimowiska dla 40 uczestników, pozyskały od samorządów i sponsorów środki na jego realizację, zapewniły wyżywienie i transport na zaplanowane wyjazdy. Ferie zaczęły się od wyjazdu do Aquaparku w Suwałkach, we wtorek był pobyt na basenie w Ełku, w środę wizyta w Centrum Nauki ”Kopernik” w Warszawie, którego zwiedzanie dostarczyło uczestnikom zimowiska wielu niezapomnianych wrażeń. Większość z nich po raz pierwszy miała okazję być w planetarium a tym samym odbyć fascynującą podróż po sklepieniu niebieskim, by poznać tajemnicę ruchu wirowego i obrotowego Ziemi niejako od środka. Zwiedzanie centrum polegało na aktywnym uczestnictwie w wielu eksperymentach, pozwalających na poznanie praw fizyki, zasad działania wielu urządzeń, mechanizmów powstawania różnych zjawisk: przyrodniczych, społecznych, kulturowych. Byliśmy także w Teatrze Robotycznym na spektaklu „Tajemnice pustej szafy, czyli duch czwartego wymiaru”- lekcji poglądowej o światach płaskich i wielowymiarowych.

Przez kilka godzin możliwe było dotarcie do niewielkiej zaledwie części ekspozycji. Na obejrzenie całej nie starczyłoby ferii. Zmęczeni, syci wrażeń w drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonald’sa.

Czwartek spędziliśmy w Białymstoku, gdzie nastąpił podział na dwie grupy. Młodsi i mniej sprawni pod opieką pani Doroty Jaśkowskiej odwiedzili Centrum Zamenhofa, gdzie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych polegających na tworzeniu z klocków Lego przedmiotów codziennego użytku oraz uczestnictwie we wznoszeniu repliki miejskiego ratusza. Starsi i ci z zacięciem sportowym udali się na lodowisko. Pieczę nad nimi sprawowali : Anna Jarząbek, Wioletta Skwiot, Anna Borkowska i pan Jan Śmiarowski. Piątek był jedynym dniem bez wyjazdu. Przed południem byliśmy w kinie na seansie ”Ryś i spółka”, a po obiedzie bawiliśmy się na dyskotece. Na zakończenie zimowiska wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze i drobne upominki i udali się do domu ubolewając, że to już koniec atrakcji.


Realizacja tak bogatego w atrakcje wypoczynku zimowego nie byłaby możliwa bez finansowego i rzeczowego wsparcia instytucji i podmiotów gospodarczych.

 Serdecznie dziękujemy

Anna Jarząbek, Wioletta Skwiot

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.