poniedziałek, 2 października 2023

Kultura i rozrywka

Europejskie Dni Dziedzictwa

Europejskie Dni Dziedzictwa – Niedźwiadna 2010

   Pragnę zaprosić wszystkich zainteresowanych do Niedźwiadnej - na imprezę o charakterze edukacyjnym oraz kulturalno-naukowym, wpisaną w obchody tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Odbędzie się ona w dniach 17 – 18 września 2010 roku.

17 września br.– to pierwszy dzień tych uroczystości. Dedykowany głównie dzieciom. Przewidziany jest finał dwóch ogłoszonych wcześniej konkursów – plastycznego i wiedzy z dziedziny historii sztuki. To spotkanie dzieci z naszego regionu będzie połączone z zapoznaniem warsztatu pracy konserwatora dzieł sztuki oraz archeologa. Całość zakończy się wręczeniem nagród oraz słodkim poczęstunkiem.

18 września br. – dedykowany jest dorosłym. Rozpocznie się Mszą Świętą, po której wygłoszone będą wykłady z dziedziny historii architektury gotyckiej, a w szczególności dziejów kościoła w Niedźwiadnej. Następnie odbędzie się krótka przerwa na kawę lub herbatę, po czym rozpocznie się koncert Filharmonii Łomżyńskiej pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego. W programie utwory A. Vivaldiego, J.S. Bacha, G.F. Haendla, W.A Mozarta. Całość zakończy wspólny piknik w otoczeniu kościoła, panelowe dyskusje z ekspertami. Przewidziane są także inne atrakcje, jak: występy zespołów młodzieżowych i niespodzianki. Pamiątką tych spotkań będzie wydanie kolorowego albumu o dziejach parafii Niedźwiadna oraz pracach konserwatorskich, które pozytywnie zmieniły to piękne miejsce.

Współorganizatorami tych uroczystości jest Starostwo Powiatowe w Grajewie oraz Szkoła Podstawowa w Niedźwiadnej.

Serdecznie zapraszam – ks. Jarosław Stefaniak

 

poniedziałek, 2 października 2023

VIII Festyn Rodzinny "W Krainie Jesieni" PM6

poniedziałek, 2 października 2023

Dyskusyjny Klub Filmowy - Grajewskie Centrum Kultury

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.