sobota, 25 maja 2024

Kultura i rozrywka

Europejski Dzień Języków w SP1

26 września br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Grajewie po raz kolejny świętowano Europejski Dzień Języków. Z okazji tego święta uczniowie przygotowali plakaty, które wyeksponowano na szkolnych korytarzach, przedstawili informacje o święcie, ciekawostki o językach obcych, informacje o realizowanym projekcie Erasmus+ „Language Learning Via Literature”, który jest aktualnie realizowany. Podczas promocji projektu zachęcano wszystkich uczniów do czynnego udziału w realizacji programu Erasmus+.
Ponadto przedstawiono prezentacje o krajach partnerskich, to jest o Rumunii, Grecji, Turcji i Północnej Macedonii. Uczniowie zaprezentowali także kilka utworów muzycznych na trąbkach i syntezatorze, a także wykonali solo wybrane przez siebie utwory.


Odbył się także quiz o krajach niemieckojęzycznych, w którym uczniowie bardzo chętnie brali udział. W apelu wzięło udział 180 uczniów naszej szkoły.


Cele programowe wydarzenia to podnoszenie świadomości w zakresie bogactwa i różnorodności językowej Europy, umożliwienie uczniom prezentacji swoich umiejętności językowych, zachęcanie uczniów do udziału w projekcie Erasmus+ „Language Learning Via Literature”. 


Celem ustanowienia tego wydarzenia przez Radę Europy jest uświadomienie ogółowi społeczeństwa znaczenia wielojęzyczności w Europie, pielęgnowanie różnorodności kulturowej i językowej oraz wspieranie nauki języków obcych, także poza formalnym cyklem kształcenia.


Szkolny koordynator programu Erasmus+,
Jakub Czyż

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.