sobota, 25 maja 2024

Kultura i rozrywka

Dzień skrzypiec w Grajewie

Poniedziałkowy dzień, 16 kwietnia br., w Państwowej Szkole Muzycznej w Grajewie upłynął na konkursowych zmaganiach młodych skrzypków z całego regionu z utworami muzycznymi wspaniałych kompozytorów.

Już po raz szósty zostały zorganizowane Regionalne Przesłuchania Uczniów Klas Skrzypiec Szkół Muzycznych I stopnia. Uczestnicy, którzy przyjechali z Augustowa, Białegostoku, Ełku, Goniądza, Mrągowa, Olsztyna, Puńska, Suwałk, Zambrowa z grajewianami rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

- Uważam, że poziom jest wysoki i bardzo wyrównany. Prawie wszystkie dzieci grały trudny repertuar, powyżej swojego programu obowiązkowego. Występom towarzyszyło spore napięcie, ale było estradowe zachowanie i mobilizacja, z drobnymi potknięciami wszystkim się udało. Bardzo cieszy taki obraz jaki oglądaliśmy po przesłuchaniach - muzykowanie bez stresu, kiedy dzieci biorą instrumenty i grają dla przyjemności, dla zabawy z uśmiechem na ustach – powiedziała nauczycielka z Filii w Goniądzu Elżbieta Rembelińska, której uczeń zdobył III miejsce wśród najmłodszych.

Przewodniczący jury - Zdzisław Wylonk - ogłaszając wyniki przypomniał, że przeglądy regionu północno – wschodniego organizowane są na zmianę w Grajewie i Olsztynie, pierwszy był 12 lat temu. – Skrzypce to jeden z najtrudniejszych instrumentów, trochę smuci fakt, że na 25 uczestników jest tylko 2 chłopców – mówił.

Kategoria I:
I m. Emilia Jarocka, naucz. Jan Boruszewski - Białystok
II m. Aleksandra Bartkowiak, naucz. Piotr Krakowiak - Białystok
II m. Dominika Szyszko, naucz. Urszula Nalaskowska - Suwałki
II m. Katarzyna Zyskowska, naucz. Dorota Obijalska - Olsztyn
III m. Bartosz Jabłoński, naucz. Elżbieta Rembelińska - Goniądz
wyróżn. Izabella Jagłowska, naucz. Piotr Przydworski - Grajewo
wyróżn. Milena Juśkiewicz, naucz. Dorota Obijalska – Olsztyn

Kategoria II:
Grand Prix Magdalena Skwierczyńska, naucz. Andrzej Jabłoński – Białystok
II m. Wiktoria Borkowska, naucz. Dorota Obijalska – Olsztyn
II m. Dorota Ejlak, naucz. Urszula Nalaskowska - Suwałki
wyróżn. Ewa Haraburda, naucz. Jolanta Kuk - Białystok
wyróżn. Aleksandra Kawiecka, naucz. Wanda Lech – Szynaka - Olsztyn
wyróżn. Jan Staruch, naucz. Dorota Obijalska – Olsztyn

Kategoria III:
wyróżn. Iwona Wolicka, naucz. Piotr Krakowiak - Białystok


Dyrektor PSM w Grajewie Agata Świderska wyraziła wdzięczność sponsorom, dzięki którym można było obdarować młode talenty dyplomami i nagrodami.

e-Grajewo.pl 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.