niedziela, 17 października 2021

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 11531 wyświetleń

Dzień Patrona w Szczuczynie

Dzień Patrona w Szczuczynie

Dnia 3 czerwca 2011 r. w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie obchodzono drugą rocznicę nadania imienia.

Dyrektor Anna Jagusz nawiązała do historii, podkreślając fakt, że gmach szkoły od lat trzydziestych dwudziestego wieku związany był z osobą Marszałka Józefa Piłsudskiego. Każde spotkanie z Patronem, szkolne świętowanie Dnia Patrona jest pielęgnowaniem przeszłości, od którego tak bardzo zależą treści naszej wspólnej przyszłości. Czyny inspirujące myśli, przesłania Pierwszego Marszałka Polski, wciąż stanowią wartość żywą, uniwersalną i ponadczasową oraz źródło siły mądrości i wierności temu, co Polskę stanowi.
Częścią główną tego święta było spotkanie z Marszałkiem w przygotowanym przez uczniów programie pt. „Ja wiem, com dla Polski uczynił” pod kierunkiem p. Grażyny Śmiarowskiej. Teksty, piosenki – trzeba było być i wysłuchać! Uczniowie wraz z opiekunem otrzymali zasłużone brawa od zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.
W tym dniu, starosta grajewski – p. Jarosław Augustowski i komendant Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Grajewie – p. Grzegorz Gardocki wręczyli uczniom i opiekunowi – p. Januszowi Wróblewskiemu puchar i medale za III miejsce w licealiadzie województwa podlaskiego w zawodach sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze”.
Po przemówieniach, podziękowaniach była żołnierska grochówka oraz pokaz sprzętu i sprawności strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie.


Na uroczystości goszczono m.in.:
- ks. dziekana Jerzego Śleszyńskiego
- ks. prałata Lucjana Świderskiego
- starostę grajewskiego – p. Jarosława Augustowskiego
- wicestarostę powiatu grajewskiego – p. Alicję Rutkowską
- przewodniczącego Rady Powiatu grajewskiego – p. Stanisława Kossakowskiego wraz z radnymi
- burmistrza Szczuczyna – p. Artura Kuczyńskiego
- zastępcę wójta Wąsosza – p. Danutę Modzelewską
- prezesa BS w Szczuczynie – p. Mirosława Rainko
- dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie: p. Marzenę Sulkowską i p. Dariusza Koniecko
- komendanta Związku Strzeleckiego "Strzelec" w Grajewie – p. Grzegorza Gargockiego
- wiceprzewodniczącego Rady Rodziców – p. Krzysztofa Wierzbickiego oraz przybyłych rodziców uczniów
- nauczycieli, pracowników administracyjno - obsługowych oraz uczniów szkoły.
 ZS w Szczuczynie


Komentarze (1)

Dziewczyny super wyglądałyście;] Marta z koszyczkiem wymiata. Słyszałem, że występ był świetny. Gratulację, oby tak dalej!

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.