poniedziałek, 24 czerwca 2024

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 10416 wyświetleń

Dzień Bibliotek w SP nr 4

23 października 2006 r. po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie obchodzono Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Jego celem jest zwrócenie uwagi na to, jak ważny udział w edukacji mają biblioteki szkolne. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: "Czytać. Wiedzieć. Robić". Podkreśla ono związek między czytaniem, zdobywaniem wiedzy i wykorzystywaniem jej w praktyce.

Program obchodów święta w bibliotece SP 4:

· Poinformowanie społeczności szkolnej o obchodzonym święcie biblioteki - wywieszenie plakatów wykonanych przez członków kół bibliotecznych.
· Uroczyste rozpoczęcie obchodów spotkaniem członków kół bibliotecznych: Koła Medialnego, Koła Czytelniczo - Medialnego i Koła Łączników Klasowo - Bibliotecznych.
· Konkursy: 
-  Na najładniejszą ilustrację do ulubionej książki (kl. I-III).
-  Na najciekawszą obwolutę do ulubionej książki (kl. III- IV).
· Po co w szkole jest biblioteka? - sondaż czytelniczy wśród uczniów klas IV-VI.
· Wystawy:
- Sławni bibliotekarze.
- Pisarze i poeci w karykaturze.
· Poranek z książką - zajęcia czytelnicze dla uczniów klas I-III oparte na słuchaniu opowiadań               z taśmoteki, połączone z głośnym czytaniem.
· Pokaz uczniowskich prezentacji multimedialnych na temat "Działalność informacyjna biblioteki szkolnej" w utworzonym Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej.
· Akcja "Książka i Róża" - obdarowywanie książkami - prezentami dzieci przebywających                na Oddziale Dziecięcym w Szpitalu Ogólnym w Grajewie.
· Promowanie książek metodą book - talking (żywa reklama).
· Głośne czytanie książek dzieciom z oddziałów przedszkolnych i dzieciom w świetlicy szkolnej.
· Happening fotograficzny, podczas którego czytelnicy będą fotografowali się ze swoimi ulubionymi książkami. Uwieńczeniem będzie galeria zdjęć w Internecie na stronie szkoły w zakładce BIBLIOTEKA.

Lilla Pietrzykowska, Iwona Bożena Bukrejewska, Ewa Czaplicka

Komentarze (3)

Kiedy będzie ta galeria?? Szybciej!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.