Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 11769 wyświetleń

Dzień Bibliotek SP4

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

Co roku w każdy czwarty czwartek października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. W tym roku nasza biblioteka po raz kolejny przyłączyła się do obchodów tego święta.

Przygotowania do obchodów rozpoczęliśmy dwa tygodnie wcześniej, uczestnicząc w spotkaniu autorskim z pisarką - wróżką dla dzieci Wiolettą Piasecką zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną Oddział dla Dzieci.

W dniach 19 – 24 października dziewczęta z Koła Łączników Klasowo - Bibliotecznych ogłosiły plebiscyt na najciekawszą książkę w roku 2005. Uczniowie w tych dniach oddawali swój głos na, ich zdaniem, najciekawszą książkę.

Od poniedziałku biblioteka przybrała odświętny wystrój. Na ścianach pojawiły się cytaty, aforyzmy i wiersze o książce i bibliotece, a także kolorowe plakaty prezentujące program obchodów uroczystości.

Członkowie Koła Czytelniczo – Medialnego rozpropagowali akcję ph. : “Pozostaw ślad po sobie w bibliotece szkolnej” kierowaną do wszystkich uczniów naszej szkoły. Dzieci ofiarowały bibliotece (za pisemną zgodą rodziców) wiele książek o różnej tematyce, które zostaną zarejestrowane i włączone do księgozbioru biblioteki. Każda darowana książka opatrzona została w karteczkę przyklejoną do pierwszej strony książki z danymi osobowymi ucznia, datą ofiarowania i krótką notatką – dedykacją dla przyszłego czytelnika.

Dodatkową atrakcją tego dnia była możliwość obejrzenia dwóch wystaw kierowanych do dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły przygotowanych przez uczennice działające w Kole Medialnym i Kole Przyjaciół Biblioteki. Pierwsza poświęcona była nowościom książkowym o tematyce przygodowej (zgodnie z hasłem tegorocznych obchodów MDBS – POZNAJ PRZYGODĘ) i druga, ciesząca się szczególnym zainteresowaniem i wzbudzająca wiele emocji ph. : “Co czytelnicy pozostawili w książkach?”, prezentująca przedmioty w nich znalezione.

Odwiedzający 24 października bibliotekę, mieli możliwość wpisania na kartoniku prośby do biblioteki i przyklejenia ich na wyznaczonym w tym celu plakacie. Do końca tygodnia w bibliotece wyłożona była kronika, w której wypisywali swoje życzenia, refleksje, przemyślenia wszyscy świętujący MDBS. Największą radość sprawiły paniom bibliotekarkom uczniowie z klas kształcenia zintegrowanego, którzy wykonali laurki z życzeniami i przekazali je osobiście, nie szczędząc nam miłych i ciepłych słów.

Oglądający tego dnia wystawy, wypożyczający książki, składający życzenia, wpisujący prośby, biorący udział w konkursach i ofiarujący swoje książki byli częstowani cukierkami i wypiekami przygotowanymi przez bibliotekarki. Po zakończeniu uroczystości dzieci pracujące w Kole Czytelniczo – Medialnym, Kole Medialnym, Kole Przyjaciół Biblioteki i Kole Łączników Klasowo – Bibliotecznych stwierdziły, że w tym dniu wszystkie drogi prowadziły do biblioteki szkolnej.


Galeria zdjęć

SP4 Grajewo

czwartek, 7 grudnia 2023

Mikołajki w SP2

czwartek, 7 grudnia 2023

Morsy Grajewo. Niezawodni Mikołaje

Komentarze (4)

hahahh Ale przykre te dzieci.. hahahah tylko cio jedna justyna jest inna... :):):):) ta czarnulka...:P z krótkimi włoskami..:P heheh pozdro dla niej..:*:*:*:*:*

hahahahhahaha ale sobie sama komenta napisalas!!!! myslalas ze ludzie sa glupi i sie nie domysla?? wstyd! i pomyslec, ze nosimy to samo imie ;( buuuuUu

Justyna ale nie tak.Ona jest jakaś[****].
Co z adrbilnienta osobka.

Pzd.

biblioteka@@@@@@@@@@@@@@!!!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.