Kultura i rozrywka

"Dwójka" promuje zdrowie

"Po zdrowie" do świetlicy
„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie,
jako smakujesz, aż się zepsujesz…”.
Jan Kochanowski
 
Zdrowy styl życia  to popularny i modny dziś temat. Promuje on między innymi:  zdrowe odżywianie, higieniczny tryb życia oraz ruch na świeżym powietrzu. Także w naszej szkole - SP nr 2 - nie brakuje rozmów i zajęć o tematyce prozdrowotnej. Na przykład - w związku z akcją pt: „Warzywa i owoce w szkole” - w świetlicy prowadzone są warsztaty na temat właściwości zdrowotnych i zalet spożywania „samego zdrowia”.
 
Takie właśnie kilkugodzinne zajęcia, tym razem promujące naturalne soki wyciskane z marchewki i jabłka, odbyły się 7 listopada 2017 r. Prowadzone były przez przedstawicieli firmy Sebex,  z którą współpracuje szkoła. W warsztatach i degustacji soków wzięła udział większość społeczności szkolnej. Uczniowie czynnie uczestniczyli w zajęciach, byli też zainteresowani terminem następnego spotkania. Zwieńczeniem warsztatów stały się pogadanki wychowawców z uczniami nt. zdrowego stylu życia. - opisuje  Grażyna Niecikowska; fot. Anna Niedźwiedzka
 
 
 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.