Sport

  • 1 komentarzy
  • 8651 wyświetleń

Do Szelmentu na narty wodne

Do Szelmentu na narty wodne niezależnie od pory roku

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szelmencie (woj. podlaskie) stopniowo wzbogaca swoją ofertę o atrakcje, które mają sprawić, że obiekt będzie tętnił życiem przez cały rok. Właśnie zakończyło się nad jeziorem instalowanie wiaty widokowej i pomostu w ramach budowy nowoczesnego wyciągu nart wodnych.

 

 

Wszystko wskazuje na to, że Szelment będzie nie tylko zimową stolicą regionu. Już w ubiegłym roku turyści odwiedzający tę miejscowość mieli do dyspozycji pole do paintballa czy minigolfa. A w tym sezonie letnim w planach jest uruchomienie wyciągu nart wodnych, który ma mieć ponad kilometr długości. Je-den etapów jego budowy został właśnie zakończony.

Potężna konstrukcja stalowa powstała w zakładzie KSB Grupy w Stołowaczu (koło Bielska Podlaskiego), a następnie w naturalnych rozmiarach przetransportowano ją nad jezioro w Szelmencie. Wieża widokowa jest wysoka na prawie 18 metrów, a pomost ma długość 24 m. Cała konstrukcja pochłonęła 33 tony stali.

Komentarze (1)

Dobrze że coś się dzieje szkoda tylko że nie nad Wigrami. Szelmęt nie jest dużym jeziorem.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.