Kultura i rozrywka

  • 34 komentarzy
  • 21819 wyświetleń

Dni Młodzieży 15-16 III

„Serdecznie zapraszamy – w Grajewie jest jak w niebie, w Szczuczynie jak w rodzinie...!” – takie zaproszenie wyśpiewała młodzież w sali konferencyjnej grajewskiego Urzędu Miasta.

W trakcie obchodów w sobotę 15-go marca o godz. 17.45 młodzież i mieszkańcy miasta pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Tadeusza Bronakowskiego wezmą udział w Drodze Krzyżowej ulicami Grajewa. W tym dniu ok. godz. 19.30 w kościele p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy nastąpi też wspólna adoracja Krzyża. W niedzielę natomiast (16-go marca) o godz. 14.00 odbędzie się uroczysta procesja palmowa do kościoła MBNP, gdzie uczestnicy wezmą udział w Eucharystii sprawowanej przez Biskupa Łomżyńskiego J.E. ks. bpa Stanisława Stefanka.

Przybyli na spotkanie ks. Jacek Czaplicki - dyrektor diecezjalnego biura Światowych Dni Młodzieży, ks. Tomasz Wilga – proboszcz parafii pw. Św. Ojca Pio, Waldemar Remfeld -wiceburmistrz Miasta Grajewa oraz Waldemar Szczesny – burmistrz Miasta Szczuczyna osobiście zapraszali do udziału w tegorocznych, marcowych Dniach Młodzieży.

Grajewianie, którzy są w stanie zapewnić nocleg osobom przyjezdnym w czasie Dni Młodzieży proszeni są o zgłaszanie się do swoich parafii.

e-Grajewo.pl

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY XXIII ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W DIECEZJI ŁOMŻYŃSKIEJ; GRAJEWO - SZCZUCZYN, NIEDZIELA PALMOWA 15-16 MARCA 2008 R.

piątek, 21 stycznia 2022

Harmonogram dyżurów aptek (II 2022)

piątek, 21 stycznia 2022

Piękno i siła zamknięte w kadrze

Komentarze (34)

Ludzie zgłaszać się do pomocy i brania ludzi na nocleg! To jest ważne, przyjedzie do nas baardzo dużo ludzi, a trzeba ich gdzieś przenocować. Nie bójcie się o kradzieże. To ludzie pobożni ;) Przyjdą tylko wieczorem, położą się spać i na 8.30 muszą być już na hali, więc będzie trzeba ich tylko rano nakarmić i to wszystko. Nie bójmy się o złe warunki i przyjmujmy ich nawet, żeby przespali się na ziemi... Proszę, zgłaszajcie się!

to koniecznie trzeba sie zapisywać? nie można ot tak sobie przyjść?
Ciekawe, jakie koncerty będą....

ja przyjmę 15 osób

serdecznie zapraszamy w niedziele na 19 do kościoła Trójcy św. na spotkanie . tam dowiecie się wiecej. Pozdrawiam

Ta dokladneij do kogo mozna sie zapisywac?

Żeby przygotowywać nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przychodzić na spotkania. Najbliższe odbędzie się o godzinie 19.00 w parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej. Zapisywać się trzeba na przyjmowanie młodzieży :)

To wieelki zaszczyt dla Grajewo że przyjeżdża tyle ludzi.. Tylko ciekawe czy znajdą się takie osoby które pomogą w noclegach itp..

jestem z matki boskeij tam sa dodatkowo spotkania:) prodsze odpiszcei chce pomoc

Trzeba być dobrej myśli ;)

kiedy sa spotkania w Matce Boskiej?

Następne spotkanie w parafi MBNP w najbliższą niedziele o 18.15

Spotkania w parafii MBNP odbywaja sie codziennie o godz, 20.30 :) spotykamy się na modlitwie zarówno w intencji Dni Młodzieży jak i w swoich własnych intencjach:) Serdecznie zapraszam oraz zachecam do otwierania drzwi swoich mieszkń i przyjmmowanie ludzi na noclegi :) uwierzcie mi, że wystarczy kawałek podłogi... jak byam w ubiegłym roku w Ostrołece to Pani przygotowała nam dwa pokoje ale my w 10 zmieściłysmy się w jednym i to na materacach było chyba jedno łózko z tego co pamietam:)

Witam. Bardzo się cieszę, że w Grajewie już XIII Światowe Dni Młodzieży. Będziemy tam 15 marca o 14.00 ze wspólnotą Gloriosa Trinita z Łomży. Cieplutko Was pozdrawiam.

Jeśli ktoś będzie potrzebował noclegu w Olsztynie - proszę o kontakt :) W Grajewie niestety nie mogę w tym roku nikogo gościć, bo mam remoncik. Ale na os. Południe jest chyba kilka wolnych mieszkań, które możnaby po prostu oddać młodym na dwa dni. Nie wiem, jak przedstawia się realizacja tego pomysłu od strony papierkowej, ale... warto spróbować :)

Do "Uczestniczka" sądzisz że osoby nie wieżące są złodziejami :>?? nie wierze w waszą w wiare i w żadną inną i jestem uczciwym człowiekiem wiec nie pisz tekstów ! typu nie bójcie się o kradzieże. To ludzie pobożni, Jesteś żałosna ! Cała wasza reszta wierzących ludzików jest smieszna :P bo zrobili wam religią pranie mózgu :)

teraz spotkanie będzie 2.03.08r o godzinie 18:15 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam

Do "wysłannik boga hahahaha" myślę, że ewidentnie przesadzasz w swoich wnioskach i jestem pewna, że "Uczestniczka" nie chciała nikogo obrażać, w przeciwieństwie do Ciebie. Bądź co bądź to już wiemy, gdzie Ciebie boli.

do: wysłannik boga hahahaha !
Myślę, że "Uczestniczka" nie miała na mysli tego, ze ludzie nie wierzący kradna... łapiesz za słówka i tyle. A iwerzyć niemusisz bo to indywidualna sprawa każdego człowieka, po to masz włąsnie wolna wolę:) ale szanuj tych, którzy maja inne poglady niz Ty:0 A i jeszcze jedno: Nie wiem czy wiesz ale "Boga" pisze się WIELKĄ literą bez wzgledu nato czy wierzysz czy nie...
Pozdrawiam :)

NIe jest powiedziane ze wierzacy sa uczciwi a nie wierzacy nie. ja osobiscie wiem jakie elementy z mojej klasy pojechaly rok temu do ostroleki i czym to sie tam skonczylo. nie oceniajmy ludzi po tym z jakiego sa srodowiska ale po tym jacy sa. kazdego oddzielnie

otóż to ;) nie chcialam nikogo przez to urazic, moze po prostu zle to powiedzialam :) Ale "TS" i "zapraszam :)" maja racje :)

bardzo fajnie ze beda w Grajewie bede miał okazje by isc zycze powodzenia w dopieciu wszystkiego na ostatni guzi. pozdrawiam organizatorów :) i do zobaczenia na DNIACH MŁODZIEŻY :) PoZdRaWiAm:)

Państwo ma być świeckie, a więc takie spotkania powinny odbywać się na terenie kościoła, a nie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

antyklerykał jakie ma być państwo Polskie z pewnością nie bedzie decydowało coś takiego jak ty. w Polsce Katolicyzm istnieje od 1000 lat i jeżeli ci to przeszkadza, wybierz tanie linie lotnicze najlepiej do holandii.

ah coraz mniej ludzi chodzi do kościoła, a przedewszystkim nie wierzy w BOGA.. :(
to mnie boli ;(

Szczerbiec, jaka szkoda, że masz klapki na oczach. Walczyłem przeciw komunie, bo ona ograniczała demokrację. Teraz część kleru też próbuje robić to, co kiedyś komuna. Zwracanie uwagi na klerykalizm to nie atak na Kościół. A zwracanie się do kogoś słowami " coś takiego jak ty" świadczy przynajmniej o braku kultury, Na pewno nie jesteś też katolikiem, bo wiara katolicka (jak kazda chrześcijańska) głosi miłość bliźniego...Mimo to pozdrawiam Cię serdecznie.

Antyklerykale, to, jakich zwrotów używa moja skromna osoba, bynajmniej nie przez Ciebie sądzone będzie, a przez Boga, w którego wierzę. To, że walczyłeś z komuną, chwali się, jednak nie kazdy kto z nią walczył, na chwałę zasługuje. Jedni walczyli z myślą prawdziwie wolnej i silnej Polski, drudzy, aby zaprzedać ją obcym interesom, co udowodnili np. poprzez czyny prywatyzacyjne. Nie Kościół ogranicza demokrację, która moim zdaniem system idealnym wcale nie jest, lecz media, tzw ''wolne'', które manipulują ludźmi, co widać po wynikach wszelakich sondaży etc. Również Pozdrawiam.

Zamiast się cieszyć że Grajewo coś robi i w jakiś sposób się pokazuje to wy się kłócicie .... do "antyklerykał" jestem ciekawa ile Ty masz lat jeżeli walczyleś z komuną hehe zastanow sie .. To chyba lepiej ze mlodziez chodzi do kosciola niz by miala dajmy na to wybijac szyby innym ludziom na ulicy ... Do Szczerbiec a Ciebie popieram :) masz racje jak sie konus nie podoba to niech wyjedzie ...

Do popierającej DNI MŁODZIEŻY: Szanowna Pani, mam dokładnie 57 lat, był więc czas, a nawet ochota na walkę przeciw komunie. O mało tego nie przypłaciłem życiem, no ale to nie ma znaczenia... Oczywiście, że nie mam nic przeciwko temu, żeby młodzież chodzila do kościoła, miałem na uwadze tylko to, że narady o charakterze religijnym mają się właśnie w kościele odbywać, a nie w budynku samorządowym. Bo inaczej z Polski robi się państwo wyznaniowe, a przecież nie sami katolicy tu mieszkają. Poza tym Jezus też przestrzega nas przed mieszaniem religii z polityką(Oddajcie, co Boskiego, Bogu, a co cesarskie -cesarzowi). Natomiast co do tego: jak się komuś nie podoba, to niech wyjedzie. To samo mówił komunista Gomułka w 1968 roku do opozycji antykomunistycznej. To samo powtarzał potem Jerzy Urban za rządów kliki Jaruzelskiego. Jest Pani tak samo, jak Szczerbiec, zwolenniczką komunistycznej metody pozbywania się inaczej myślących? A poza tym proszę zajrzeć do Konstytucji RP, tam jest zapisana neutralność swiatopoglądowa państwa.
Cóż, dwie są rzeczy nieskończenie wielkie: Boże milosierdzie i ludzka głupota. I przynajmniej dwie rzeczy niewykonalne: zbudowanie kwadratowego koła i przekonanie głupca o tym, że jest głupi. Czego i ja czynić nie zamierzam...

Co do Państwa to nie nazwa a Ludzie a nijki to maże być tylko kamien a niema poństwa kamienia co ma Urząd Miasta

mi się wydaje, że to wydarzenie dotyczy całego Grajewa :) wiadomo, że nie wszyscy są katolikami, ale to się nazywa właśnie tolerancja religijna, katolicy w Grajewie nie sa mniejszością a to wydarzenie, może przynieść korzyści nie tylko duchowe dla katolików ale i materialne dla miasta, a nóż się komuś tu spodoba?


Kochani trzeba umieć oddzielic wiarę w BOGA od kleru. Kśięża są normalnymi ludźmi i są tak samo grzesznikami. Jeśli ktos jest antyklaetykałem to nie znaczy że nie wierzy w Boga.

Oj, antyklerykał, żeby znaleźć problem nawet w pozytywnym wydarzeniu... To chyba dobrze, że do Grajewa przyjeżdża młodzieć, prawda? To po co tu od razu jakieś bezsensowne ataki na księży. Oni to też ludzie i każdy dostrzega ich wady i "wpadki". A takie wyrażanie poglądów na takim forum jest żałosne. Bo tu jesteś anonimowy, a jakbyś miał iść do księży i powiedzieć im wprost, co ci się nie podoba, to byś zrezygnował. I prawdę mówiąc nie obchodzi mnie, czy walczyłeś gdzieś czy nie. To nie ma związku z dyskusją - świadczy tylko o tobie - musisz pokazać, jak wiele poświęciłeś, w związku z tym masz więcej do powiedzenia, niż ludzie młodsi.

Ludzie co wy mówicie??? Dni młodzieży to zaszczyt i dla miasta i dla parafii nie ważne jakie ale ważne że są należy je przeżyć duchowo, ja osobiście jeździłem na takie dni do Legnicy i przezyłem a że dla Grajewa trzeba takich dni to można było zobaczyć na Drodze Krzyżowej
PS. za wszystkich niewierzących i ateistów musimy się modlić my wierni PAN Z WAMI/NAMI WSZYSTKIMI

OOO no prosze jak niektórzy młodzi z Grajewa ich przywitali:/ Bujką. Nie rozumiecie ze to zaszczyt ze tylu młodych przyjechała do Grajewa zeby byc z Bogiem, ale razem z tym wynoszą ze sobą opinie o naszym miescie. Zamiast jak najlepiej całym sercem pomogać i byc z Bogiem to wy chcecie pokazać jacy jesteście wielcy:/:/ i po co to??

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.