Oferty i promocje

Dlaczego warto mieć w domu patelnie nieprzywierające?

Jednym z sekretów pysznych potraw jest gotowanie ich w odpowiednich naczyniach. Wysokiej jakości powłoka garnków i patelni ma duży wpływ na finalny smak i wygląd dania. Patelnia nieprzywierająca sprawia, że nie tylko gotowanie może stać się prawdziwą przyjemnością, ale również ręczne mycie naczyń po przyrządzaniu posiłku może okazać się bułką z masłem. Jeżeli zastanawiasz się, jakie są zalety patelni z powłoką nieprzywierającą, co można na niej przyrządzić oraz jak wybrać właściwy model, to koniecznie przeczytaj ten tekst!


Zalety patelni z powłoką nieprzywierającą


W ostatnim czasie patelnia nieprzywierająca, czyli non-stick, stała się bardzo popularna, a wszystko za sprawą jej wielu zalet. Pokrycie naczynia specjalną powłoką powoduje, że smażone produkty nie przywierają do niego. Dodatkowo większość patelni tego typu powstaje z aluminium, które jest lekkie i wygodne w użyciu. Korzyścią wykorzystania tego materiału jest także to, że patelnia z powłoką nieprzywierającą łatwo się rozgrzewa (sprawdź patelnie na: https://www.pieknowdomu.pl/gotowanie/patelnie/patelnie-nieprzywierajace.html), a dodatkowo dzieje się to równomiernie na całej jej powierzchni.

Używając klasycznej patelni, zazwyczaj konieczne jest używanie sporej ilości oleju, natomiast patelnia nieprzywierająca potrzebuje zaledwie kroplę lub dwie. Jest to zaleta szczególnie doceniana przez osoby na diecie, które ograniczają spożywane kalorie. 

Po gotowaniu nadchodzi czas sprzątania i jak już wspomnieliśmy na samym początku tekstu – ten rodzaj patelni jest niezwykle łatwy w czyszczeniu. Jedzenie nie pozostawia po sobie zbyt dużo śladu, zatem wystarczy tylko delikatnie przetrzeć naczynie miękką stroną gąbki z płynem do mycia naczyń i opłukać je wodą. Zapomnij o szorowaniu zaschniętego jedzenia! 


Co można przygotowywać na takiej patelni?


Zastanawiasz się, czy patelnia z powłoką nieprzywierającą jest Ci na pewno potrzebna? Zapewniamy, że to naczynie odmieni Twoje życie! Możesz smażyć na niej różnorodne potrawy w zależności od kształtu, który wybierzesz. Patelnia do naleśników pomoże Ci usmażyć wiele placuszków – możesz ją wykorzystać do klasycznych polskich naleśników, jak i amerykańskich pancake’ów. Głęboka patelnia nieprzywierająca typu wok sprawdzi się do przygotowania dań z makaronu – nie tylko w azjatyckim stylu. Natomiast patelnie nieprzywierające uniwersalnych kształtów i wymiarów posłużą Ci do usmażenia mięsa, zrobienia jajecznicy czy do podgrzania obiadu.

Możesz być więc pewien, że będzie to udany zakup, z którego będziesz często korzystać!


Na co zwracać uwagę, kupując patelnię nieprzywierającą?


Aby w pełni cieszyć się zaletami patelni nieprzywierających, należy uwzględnić kilka zasadniczych kwestii przed zakupami. Oczywiście niezwykle ważne jest dobranie naczynia do swoich potrzeb – jeżeli posiadasz już wok, z którego jesteś zadowolony, to może lepiej zdecyduj się na model uniwersalny lub patelnię do naleśników z powłoką nieprzywierającą.

Posiadasz w domu płytę indukcyjną? W takim razie koniecznie sprawdź, czy model, który oglądasz, będzie na niej działać. Wybierając patelnię nieprzywierającą, dowiedz się także czegoś o jej producencie, a najlepiej wybierz naczynie marki, która cieszy się popularnością i zaufaniem wśród klientów.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.