piątek, 28 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 11 komentarzy
  • 9610 wyświetleń

Dla Ciebie Mamo…!

                
               
        Zdawać by się mogło, że temat o matce już dawno został wyczerpany. W poezji i prozie zastosowano wszystkie słowa rodzime i obce. Słowa ujęte w formach archaicznych i w stylizatorskich dziełach współczesnej literatury pięknej. Życie jednak świadczy, że nie sposób o Niej powiedzieć wszystko do końca. Tak jak niemożliwe jest, obronić się przed Jej czułością.
      Od zarania ludzkości słowo matka, mama, mamusia było i do dziś jest dla każdego dziecka, symbolem, opiekuńczej, mądrej, bezinteresownej miłości. To dla niego matka oddaje całą siebie, nie oczekując nic w zamian. Kocha bezwarunkowo miłością najczystszą. Wspiera w trudnych chwilach, cierpi razem z nim, odbiera zadany mu ból, aby tworzyć nadzieję.

      To Ty Mamo, wycierałaś pierwsze łzy moje, całowałaś pośladki po pierwszych upadkach. To Ty tłumaczyłaś jak żyć, gdy świat okaże się zły.
 
      Najmilsza Mamo, w tym szczególnym Dniu, wyrażam Ci wdzięczność za wyrozumiałość i wsparcie we wszystkich błędach moich, za cierpliwość słuchania, za tulenie do piersi swojej, za Twój ból i łzy w chwilach rozczarowań.
      Dziękuję Ci Mamo za każdą całowaną łzę, za nie przespane noce, za wieczną troskę i wyrzeczenia.
      Dziś najdroższa Mamo wiem, że najlepszym prezentem dla Ciebie jest świadomość, że bardzo Ciebie kocham i umiem cieszyć się własnym życiem. Życiem z pokorą, uczciwością, rozwagą, wartością moralną, odpowiedzialnością, szacunkiem do innych…, dokładnie według nauk Twoich.
      Mamo, przyjaciółko moja, żyj mi sto lat i ciesz się moją miłością, radością bez granic wnuków swoich i tym, że bez względu na pędzący czas, wciąż Ciebie uwielbiam.
 
     

 Wszystkim Mamom życzenia i wiersz dedykuje – Stanisław Orłowski.


O MATCE    
                              

Matka to ta
od piersi nabrzmiałych
pokarmem życia
bólem szarpanych
w grymasach dziecka

Matka to ta
od nie przespanych nocy
i łez strumieni nie wysychanych  
nad łzami mojego dzieciństwa

Matka to ta
chlebem i mlekiem pachnąca
od serca czułości i ciała pieszczoty
stroskana wrażliwa
w kościołach urzędach i szkołach
o mój los zabiegana

Matka to ta
co jej władca nieprawości nie złamie
dzielna choć skromna
w której jeszcze urok i nadzieja płonie

to ta niezłomna
niezapomniana


                   Stanisław Orłowski

Komentarze (11)

Kochanej Mamie wszystkiego najlepszego,przepraszamy za wszystkie nieprzespane noce,za wsztstkie przykre chwile,w zamian tego dziekujemy Tobie że zawsze jestes przy nas i nas wspierasz.KOCHAMY CIĘ

Z okazji Twojego dnia Mamo. Za wczoraj i dziś, zawsze tak samo, każdym czułym serca uderzeniem i każdym z niego płynącym życzeniem zdrowia, sił i codziennej radości wraz ze słowami największej wdzięczności. Za wszystkie dla mnie trudy i starania składam Ci dzisiaj podziękowania. Kocham Cię Mamusiu =*

Kochanej Mamie wszystkiego najlepszego,przepraszamy za wszystkie nieprzespane noce,za wsztstkie przykre chwile,w zamian tego dziekujemy Tobie że zawsze jestes przy nas i nas wspierasz.KOCHAMY CIĘ

Kochanej Mamie z okazji Dnia jej Swieta duzo usmiechu całusków i uścisków Paulinka KOCHAM CIE JESTES JEDYNA

Kochana MAmusiu,moze tu zawitasz i przeczytasz ten komentarz...
zycze ci duzo zdrówka...pociechy ze swoich dzieci, usmiechu na twarzy...i zebys nigdy we mnie nie zwatopiła...:)
Bardzo mocno Cie Kocham i zawsze bede z Toba..:)

Wszystkiego dobrego wszystkim Kochanym Mamom!!!!!!

najwspanialsze zyczenia w tym szczególnym dniu zycze duzo szczescia zdrowia i wytrwalosci wszystkim mamom na swiecie , no i mojej ukochanej mamusi której juz od paru lat nie moge zlozyc tych pięknych życzeń stojac twarza w tawarz

Kochana Mamusiu M. z okazji dnia Matki, chce powiedziec Tobie, choc wiesz ze nie pierwszy raz, ze jestes najwspanialsza mama pod sloncem!! Jestes najlepsza i znaczysz dla mnie wiecej niz caly swiat i wszyscy ludzie na nim.... Kocham Cie bardzo :* Wiesz ze za Toba tesknie !!

Tego dnia mamy rocznicę naszego ślubu.


Przedmiotem miłości Waszych Mam, jest Wasza miłość do Nich. Zaskakująco pięknie i mądrze brzmią tu Wasze słowa! Publiczne przyznanie się do tej miłości, świadczy o wzniosłej kulturze, humanitaryzmie i kształcie osobowości dziecka. Taka postawa jest bardzo cenna dla każdej matki, a duma rozpiera Je nie tylko w Dniu Święta. Jest też zapłatą za Ich trud.
W imieniu Waszych Mam, potwierdzam relacje miłości i przyjaźni wzajemnej i twierdzę, że: > Młodość jest kwiatem, a miłość jej owocem<. Kopirajter

Kochanej Mamie chcialabym powiedziec ze bardzo ja kocham ale niema Jej juz.Bardzo za Nia tesknie.Dbajcie o nie kochane dzieci dopoki zyja . Pamietajcie ze serce Matki jest z wami zawsze.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.