sobota, 25 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 11336 wyświetleń

Deutsch-Wagen Tour ...

jasne, że klar!

W piątek 24 kwietnia 2009 r. w Warszawie przed Pałacem Kultury odbędzie się impreza inaugurująca trzyletnią kampanię promującą naukę języka niemieckiego w Polsce. Koordynacją projektu “Deutsch-Wagen Tour jasne, że klar!” zajmuje się Instytut Goethego w Warszawie.

Głównym celem projektu jest uświadomienie potrzeby nauki języków obcych dzisiejszej rzeczywistości, zwłaszcza języka sąsiadów, który dla wielu młodych ludzi może stać się niezbędnym przy planowaniu przyszłej kariery zawodowej w zjednoczonej Europie. Całą akcję promocyjną naukę języka niemieckiego stanowią tzw. “Deutsch-Wagen”, czyli pięć samochodów z lektorami, materiałami dydaktycznymi oraz wyposażeniem technicznym, które będą przyjeżdżać do różnych szkół w Polsce, aby przeprowadzić lekcje otwarte, zachęcić dzieci i młodzież poprzez zabawę do nauki języka niemieckiego, przekazać niezbędne informacje krajoznawcze o Niemczech. W pięciu miastach polskich “Deutsch- Wagen” będą mieć stałe miejsca: w Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Lublinie i Olsztynie. Ich głównym zadaniem jest jednak objazd całego kraju, w tym małych miejscowości. ZSM Nr1 w Grajewie zamierza dołożyć wszelkich starań, aby jeden z takich samochodów w niedalekiej przyszłości zawitał również w naszym mieście.

Miło nam jest poinformować, że w uroczystościach piątkowych uczestniczyć będzie tegoroczna laureatka wojewódzkiego konkursu języka niemieckiego Asia Bagińska, uczennica klasy IIIa PG nr 1 w Grajewie, wraz z nauczycielką języka niemieckiego i historii Małgorzatą Koprowicz.

Wszystkich zainteresowanych tą kampanią odsyłam na stronę internetową IG w Warszawie: www.goethe.de/warschau lub od 24.04.2009 na stronę projektu www.deutsch-wagen.tour.pl

 


ZSM Nr 1 w Grajewie

piątek, 24 czerwca 2022

Wieści z Wojewodzina

czwartek, 23 czerwca 2022

Wakacje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Komentarze (1)

Asiuu oczywiście jeszcze raz gratuluje;))

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.