wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 7532 wyświetleń

Dar ratujący życie

11 sierpnia 2016 r. na parkingu przy kościele p. w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie została przeprowadzona XI edycja ogólnopolskiego programu honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”.

Organizatorem i koordynatorem całej akcji była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku oraz parafią p. w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.

Nad zapewnieniem prawidłowej zbiórki krwi czuwał lekarz oraz pielęgniarki z RCKiK w Białymstoku Terenowy Oddział w Łomży.

Ten cenny dar ratujący życie i zdrowie ludzkie oddało 23 osoby. Łącznie pozyskano 10,35 l. krwi, która trafi do najbardziej potrzebujących.
        

Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę w ramach kolejnych akcji „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”.

 

Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej
mł. bryg. Kazimierz Golubiewski.

 

Komentarze (2)

dlaczego tak niewielu strażaków czynnych zawodowo nie oddaje krwi?

Dlaczego nie ma innych godzin poboru krwi?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.