Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 12358 wyświetleń

Czy zima nas zaskoczyła ?

Czy nagły atak zimy zaskoczył drogowców ? To pytanie powraca co roku. Większość ulic w mieście jest przejezdna, na chodniki drogowcy sypią piasek i sól. Zdecydowanie gorzej jest na osiedlowych chodnikach i drogach wewnętrznych, gdzie widok pługu, czy piaskarki to naprawdę rzadkość. 

Pięć pługów do odśnieżania dróg i jezdni, trzy rozsiewacze mieszanki piaskowo-solnej, dwa samochody do załadunku i wywozu śniegu – to tylko część sprzętu jakim dysponuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Grajewie, które wygrało przetarg na zimowe odśnieżanie ulic i chodników w mieście.  

- Przez cały weekend w mieście intensywnie pracowały pługi i piaskarki. Jak na razie otrzymaliśmy tylko jedno zgłoszenie od mieszkańca miasta, który zawiadomił o zaśnieżonych schodach w parku na ul. Strażackiej, sprawę natychmiast przekazaliśmy PUK- owi  - informuje Kazimierz Sobieszczak, z wydziału gospodarki-komunalnej Urzędu Miasta w Grajewie.

Dla mieszkańców Grajewa, szczególnie tych starszych największy problem stanowią oblodzone chodniki i przejścia dla pieszych. W sezonie zimowym wielu z nich trafia do szpitala z urazami rąk i nóg. 

- Zima tak naprawdę zaskoczyła nas wszystkich, drogowców i mieszkańców. Jeśli chodzi o stan chodników to uważam, że są dość dobrze odśnieżone, nie narzekam. Chciałbym, aby takie chodniki były w styczniu, czy lutym - powiedział Czesław Toczyłowski, emeryt z Grajewa. 

Najtrudniejsza sytuacja panuję na drogach i chodnikach grajewskich osiedli. Tu za odpowiedni stan nawierzchni odpowiadają prezesi spółdzielni mieszkaniowych, którzy podpisują umowy z firmami na odśnieżanie. Mieszkańcy informują, że chodniki przypominają szklanki lodu, a w pojemnikach przeznaczonych do zapobiegania nagłym poślizgom brakuje piasku. Być może na pomoc prezesom przyjdzie zmieniająca się pogoda. Od wtorku 7 listopada br. synoptycy zapowiadają odwilż.

Warto dodać, że podczas pierwszego ataku zimy, w weekend na podlaskich drogach zginęło 5 osób, 12 zostało rannych.

 
Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

 

Komentarze (12)

zima zawsze zaskakuje drogowcow. kto w naszym klimacie widzial snieg w listopadzie? normalne, ze nigdy nie sa przygotowani, a my na tym cierpimy.

NIe wiem kto jest odpowiedzialny za taki stan naszych ulic oraz chodników.Ten co jest odpowiedzialny powinien podać się do dymisji ewentualnie złożyć wymówienie z pracy.To co ja przeszłam przez ten atak zimy to jest skandl.Perzejść nie można było ani przejechac samochodem.

Ich zawsze zaskakuje , padało cały dzień ale oni tego nie widzieli

No dobrze a jak oceniacie odśnieżenie pod lidlem??? Czekam na odezwy.Piszcie

AAA prośba do moderacji żeby nie usuwała mojego posta

TO KPINA.PIERWSZY PLUG NA UL.SPORTOWEJ POKAZAL SIE W PONIEDZIALEK PO POLUDNIU.

Niech z e-grajewo robi trocho fotek przy bloku 26a

Z wielką uwagą będę obserwowała stan chodników podczas tegorocznej zimy. W ubiegłym roku utrzymanie zimowe na chodnikach było fatalne. Długo utrzymywało się błoto pośniegowe. Trudno było poruszać sie po takich chodnikach . Firma PUK nie spisała się pod tym względem poprzedniej zimy. Może włodarze Grajewa wybiorą się tegorocznej zimy na spacer głównymi ulicami miasta i sprawdzą jak się chodzi ich mieszkańcom , a potem spowodują aby firma , która jest za to odpowiedzialna wywiązywała sie należycie ze swoich obowiązków.Pozdrawiam.

ale fajnie ale macie ladna zime :):) tylko chyba dla was utrudnienie fajny widoczek piekna prawdziwa zima

pada snieg pada snieg!!!!!!!!!! dzwonia dzwonki san!!!!!!!!!!

Napewno karzdy słyszał o wypadku z kopalni.Mi jest przykro.Chodziasz mój tata tam nie pracował.Ale tym kturym tata pracował tam wspułczuję.Bo pewnie zginoł.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.