piątek, 21 czerwca 2024

Wiadomości

  • 49 komentarzy
  • 54206 wyświetleń

Człowiek Roku 2013 - finał


Człowiekiem Roku 2013 został Tomasz Dudziński

 
Tomasz Dudziński bardzo aktywnie angażuje się w działalność społeczną na rzecz miasta i regionu. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie - inicjatorem i głównym koordynatorem wielu realizowanych przez Towarzystwo projektów. Towarzystwo prowadzi m.in. działalność wydawniczą, wśród której wiele pozycji jest autorstwa T. Dudzińskiego. Działa On również aktywnie w Grupie Rekonstrukcji Historycznej 9 PSK. Pan Dudziński był inicjatorem powstania Społecznego Komitetu Renowacji Grajewskiego Cmentarza Parafialnego, w którym pełni funkcję przewodniczącego. To dzięki działaniom tego Komitetu na grajewskim cmentarzu pojawiły się pierwsze odnowione zabytkowe nagrobki.

Zainteresowania historyczne zaowocowały powierzeniem Mu stanowiska dyrektora Grajewskiej Izby Historycznej. Pełniąc tę funkcję aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i poprzez inicjowane działania wzmacnia identyfikację mieszkańców miasta z tzw. "małą Ojczyzną” oraz poszerza ich wiedzę o przeszłości regionu. Pan Dudziński bezpośrednio angażuje się w organizację uroczystości patriotycznych na terenie miasta i powiatu, m.in. Święta 9 PSK i współorganizacji uroczystości rocznicowych bitwy 9 PSK AK na Grzędach.

Jest także członkiem Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów w Łomży. Dotychczasowe badania naukowe zaowocowały wydaniem w sumie ośmiu samodzielnych i współredagowanych monografii książkowych i około czterdziestu samodzielnych artykułów. Poza łamami "Grajewskich Zeszytów Historycznych - Zapis" Pan Tomasz krótkie opracowania historyczne publikował regularnie w formie strony historycznej na łamach "Gazety Grajewskiej" oraz "Tygodnika Grajewskiego". Jest On też współzałożycielem, funkcjonującego do dziś portalu wspomnieniowo - historycznego www.grajewiak.pl. Z kolei w roku 2011 wziął aktywny udział w produkcji filmu paradokumentalnego "poznaj Pana po cholewie …” w reż. Marii Dłużewskiej, poświęconego historii 9 Pułku Strzelców Konnych i kultywowaniu jego tradycji w Grajewie w dniu dzisiejszym. Jest również inicjatorem i aktywnym uczestnikiem badań archeologicznych w kryptach kościoła pw. Imienia NMP w Szczuczynie. W maju 2013 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie historii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

O Jego wszechstronnym zainteresowaniu sprawami lokalnego środowiska i działaniami na rzecz tzw. "Małej Ojczyzny" świadczy szereg otrzymanych na przestrzeni lat wyróżnień i odznak związkowych. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że Pan Dudziński został wybrany przez przedstawicieli organizacji pozarządowych jako reprezentant powiatu do Podlaskiej Sieci Pozarządowej, w której piastuje zaszczytną funkcje Przewodniczącego Prezydium.

 

 

Wybór Człowieka Roku przebiega w dwóch etapach.
W I etapie czytelnicy  wysyłają swoje propozycje z uzasadnieniem, na podstawie nadesłanych propozycji tworzona jest lista kandydatów.
W II etapie spośród nominowanych redakcja wyłania laureata.
Głosy na swojego kandydata można było oddać wysyłając e-mail


Lista nominowanych:
Dudziński Tomasz - dyrektor Grajewskiej Izby Historycznej
Kiełczewski Adam - burmistrz miasta Grajewo
Kuczyński Artur - burmistrz miasta Szczuczyn
Świderska Renata - pisarka, autorka m.in. książki "Dotyk Miłości"

 

Gratulujemy wygranemu Tomaszowi Dudzińskiemu, jak również innym nominowanym!
Działalność tych osób została zauważona przez mieszkańców powiatu grajewskiego.
 Do tytułu Człowieka Roku wartościowi ludzie są nominowani m.in. za aktywność i pasję.
Inni doceniają Ich pracę, zaangażowanie, twórczość.

 

Człowiek Roku Portalu e-Grajewo.pl – nagroda przyznawana przez  redakcję od 2005 roku osobie, która w danym roku wywarła największy pozytywny wpływ na lokalne życie społeczne, gospodarcze, kulturalne lub polityczne.

Przypominamy laureatów z minionych lat:

Człowiek Roku 2012 - Tomasz Cebeliński

Człowiek Roku 2011 - Maria Jasionowska

Człowiek Roku 2010 - Grzegorz Gardocki

Człowiek Roku 2009 - Barbara Ciszewska


Człowiek Roku 2008 - Alicja Rutkowska

Człowiek Roku 2007 - Rafał Kamiński


Człowiek Roku 2006 - ks. Jarosław Stefaniak

Człowiek Roku 2005 - ks. Tomasz Wilga


 

 

czwartek, 20 czerwca 2024

EURO 2024. Grajewska Strefa Kibica

czwartek, 20 czerwca 2024

Obwieszczenie Starosty Grajewskiego

Komentarze (49)

Gratulacje p. Dudziński!

Moje gratulacje. Właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Zasluzona wygrana :) Gratuluje

Gratuluję serdecznie. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Głosowałam na Pana.

Gratulacje Tomek. Znamy sie od przedszkola i ciesze sie Twoimi sukcesami.

towarzystwo wzajemnej adoracji! cóż on konkretnego zrobił dla miasta? jakie wymierne korzyści mają mieszkańcy z jego działalności?

A ja gratuluję Pani Renacie wielkiej szlachetności serca za jej wypowiedź, zamieszczoną w komentarzach po ogłoszeniu wyników skierowaną pod adresem Osoby, z którą rywalizowała. Na takie słowa skierowane pod adresem Rywala stać tylko człowieka o wielkim i szlachetnym sercu. Brano Renatko, tak trzymać w życiu !!!

Panie Tomku , zasłużył Pan na to wyróżnienie, gratuluję .

Gratulacje,należy się

Dziękuję Stefan. Znam pana Dudzińskiego i wielkim zaszczytem było być razem z nim na liście nominowanych. I cieszę się bardzo, że to właśnie pan Dudziński został Człowiekiem Roku 2013. "Mała Ojczyzna" - za to chcę serdecznie podziękować.
Jeszcze raz serdecznie gratuluję :)

Bardzo cieszę się, że wygrał Pan Dudziński. Gratuluję. Anna W.

przecież pierwszy raz został jakie znowu Gratulacje

ludzi z pasją takich jak Pan, brakje w naszym mieście; gratuluję

Panie Tomku, gratulujemy! Oby więcej takich osób było w Grajewie. Prawdziwych pasjonatów, o wyjątkowej kulturze i erudycji.

Gratuluję:) Życzę powodzenia.

Szczere gratulacje doktorze Dudziński! Właśnie tacy ludzie, uczciwi i pracowici, naszemu środowisku są pilnie potrzebni. Pozdrowienia ze Szczuczyna.

no spoko ze on wygral. dobry wybor

gratuluję, należało się Panu :)

Gratuluję Panie Tomaszu

Gratulacje Tomku !!!

za co pytam się za co!!! gdzie są flagi biało czerwonee?

Tomek. szczerze gratuluję i pozdrawiam Cię.

Tomku! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, które będą również sukcesami naszej małej Ojczyzny.

Głosowałem na Panią Renatę,ale wielki szacun dla zwycięzcy.

człowiek z pasją ,wiedzą i kulturą ,gratulacje
trafny wybór.

Wreszcie racjonalny wybór w historii plebiscytu

układ i tyle...wiadomo czyj!!!

no rzeczywiście wygrał! tylko co on niby zrobił takiego skoro mało kto go zna? masakra!

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy poparli moja kandydaturę. Wygrana dedykuję tym wszystkim osobom, którzy w jakikolwiek sposób wspierali i wspierają mnie we wszelkich działaniach, gdyż wyróżnienie to jest po części także ich zasługą. Otrzymanie tytułu "Człowieka roku" jest dla mnie czymś wyjątkowym i motywującym do dalszej pracy na rzecz naszej lokalnej społeczności.

monika -angazuj sie w życie Grajewa jak on z sercem a potem pisz normalnie bo jak narazie bzdety piszesz

nie znam tego pana a jestem grajewianka; wiec gdzie te zaslugi

Tak człowiek z pasją. Wspaniale, że można rozwijać własne pasje. Tylko co ma z tego Grajewo - jeszcze za te pasje płaci.

jestem z toba Matylda

Tak za prywatne hobby Grajewo płaci. Paranoja.

"Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie".Propagowanie własnej historii jest również waźne tak jak budowa deptaka czy drogi .Tak naprawdę trudno jest ocenić wartość efektów działalności Pana Tomasza, ale pomaga zapobiegać robieniu błedów z przeszłości gdyż "Historia gdy się powtarza to powtarza się jako farsa"

Nawet nie wiecie ile z własnej kieszeni Pan Tomasz wykłada na swoje hobby oraz ilu pozyskuje sponsorów, żeby wzbogacić zbiory GIH.
Widać, że większość osób, które tak piszą nei lubią swojej pracy i żałują, że nie pokrywa się z ich zainteresowaniami.

W przyszłym roku proszę wybrać osobę, którą zna Matylda grajewianka, bo tylko taka osoba może mieć zasługi dla Grajewa...

Człowiek roku powinien być kojarzony z pozytywnymi czynami dla miasta a nie rozwijaniem prywatnej pasji za kasę miasta! Samo to że jest kojarzony z propagandowa gadzinówką o nazwie FOG nie powinien być nawet nominowany. Porażka !

no i proste , w Grajewie nie można wychodzić przed szereg , bo zjedzą żywcem tak jak np. p Burmistrza

Tak wielu mamy w Grajewie szlachetnych ludzi, a wybraliśmy człowieka, który buduje tani populizm na szczątkach byłego właściciela Szczuczyna, Pana Szczuki. Laureaci wybrani w latach ubiegłych zasłużyli na miano człowieka roku - w tym roku jest to totalna porażka

Tak, różnego rodzaju śmiecie trzeba wyrzucić z tych szczuczyńskich krypt a pozostawić z szacunkiem kości. Na portalu tym należy koniecznie wykorzenić chwasty żeby komentarzami nie niszczyły uczciwych ludzi z zazdrości.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.