Kultura i rozrywka

Comenius Forest Tales 2009-11

Comenius - jeden z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie" wspiera finansowo oraz merytorycznie m.in. partnerską współpracę europejskich placówek edukacyjnych, polegającą na realizacji wspólnego projektu. Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej młodzieży, propagowanie integracji europejskiej oraz motywowanie uczniów do nauki języków obcych (głównym językiem projektu jest język angielski).

Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie uczestniczył już w jednej edycji tego programu (Comenius www.wasser...) w latach 2006- 2009. Obecna edycja programu wdrażanego w tej szkole obejmuje tematykę lasu. W projekcie bierze udział sześć krajów: Polska, Litwa, Niemcy, Finlandia, Włochy i Turcja. Głównym celem projektu jest wspólne stworzenie sztuki teatralnej (ma ona uświadomić młodzieży ważną rolę lasu w ekosystemie i życiu człowieka) oraz wystawienie jej na koniec projektu.

Dotychczas odbyły się cztery spotkania projektowe: w Niemczech, Finlandii, Polsce i na Litwie. Ostatnie spotkanie miało miejsce na Litwie, w Wilnie w dniach 03 - 08.10.2010 r. ZSM nr 1 reprezentowały trzy nauczycielki i trzy uczennice. Były to: koordynator projektu - Agnieszka Żbikowska, nauczycielka plastyki - Bożena Muczyńska, bibliotekarka - Halina Rokicka oraz uczennice klasy 3b, Klaudia Bednarczyk i Martyna Zuchowicz, także uczennica 3a, Marta Dobrowolska.

- Podczas spotkania poznawaliśmy tradycje litewskie oraz zapoznaliśmy się z rolą lasu w gospodarce i codziennym życiu mieszkańców Litwy. – mówią uczestniczki podróży - Ustaliliśmy działania na następne spotkania projektowe w Turcji i Włoszech. – dodają.

Uczestnicy projektu mieli również okazję do zwiedzenia stolicy kraju partnerskiego, ich ogrodów botanicznych oraz muzeum lasu.


Więcej informacji o projekcie można znaleźć na szkolnej stronie internetowej projektu, pod adresem:
www.foresttales.ugu.pl

ZSM nr 1 Grajewo, e-Grajewo.pl

 

środa, 18 maja 2022

Koncert z okazji Dnia Matki

środa, 18 maja 2022

Wieści z SP nr 1

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.