sobota, 28 maja 2022

Kultura i rozrywka

Code Week 2016 w ZSM2

 

Tydzień kodowania - Code Week 2016 w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie (SP2 i PG2)

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

- Bill Gates

Zabawa z kodowaniem 24X

Uczestnicy zajęć "Mistrzowie kodowania" z grajewskiej Dwójki, zainspirowani warsztatami transmitowanymi na żywo przez Internet "Zaprogramuj się na dobrą zabawę "(przeprowadzonymi przez Instytut Badawczy NASK dn. 19X), włączyli do zabawy młodszych uczniów. Przygotowali pod kierunkiem nauczyciela pomoce dydaktyczne, które pozwoliły na realizację zaplanowanych celów w formie konkursów z nagrodami.

Taniec robotów 24X

Uczniowie z klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie uczestniczący w pilotażowym wdrożeniu programowania wzięli udział w zajęciach typu „unplugged activities”.  Samodzielnie wykonali instrukcje i nagrali film z robo tańcem do ścieżki muzycznej „Ode to Code”.

Programowanie dla każdego 19X

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z drugiej klasy Publicznego Gimnazjum nr 2 w Grajewie. Podstawowe zasady projektowania aplikacji z uwzględnieniem potrzeb użytkownika poznali podczas warsztatów „Projektowanie aplikacji dla każdego” przygotowanych przez Instytut Badawczy NASK. Uczestnicy potwierdzili, że ten sposób zaprezentowania możliwości  aplikacji typu Pocket Code może stanowić zachętę do samodzielnych działań programistycznych.  

Zabawa z programowaniem (19 X)

Grupa uczniów z klas szóstych szkoły podstawowej i pierwszych gimnazjum wzięła udział w wykładach on-line zorganizowanych przez NASK. Uczniowie poznali, w jaki sposób można kodować bez sprzętu i zostali zaangażowani w cykl zabaw logicznych.   

 

                                                                                                                             A.Łapszys , K.Żyła

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.