poniedziałek, 26 lutego 2024

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 11960 wyświetleń

Chotomska w Grajewie

Wanda Chotomska, autorka legendarnych bajek dla dzieci i młodzieży odwiedziła we wtorek 13 czerwca br. Grajewo. W ponad godzinnym spotkaniu z dziećmi opowiadała o swojej przygodzie z pisaniem, marzeniach oraz o tym, że jej rodzina pochodziła z... Prostek.

Mała sala Miejskiego Domu Kultury pękała w szwach. Na spotkanie z autorką takich kultowych bajek jak ”O Tadku Niejadku, babci i dziadku”, czy „Martynka i Arka Noego” przybyło ponad setka dzieci. Pisarka zaprezentowała zebranym swoje nowe dzieła m.in. książkę „Nasze ptaki” z wierszami i płytą multimedialną.  

Mali czytelnicy w dyskusji zadali mnóstwo ciekawych pytań. Wanda Chotomska opowiadała o początkach kariery czy marzeniach.

- Jako mała dziewczynka czytałam wiersze Brzechwy, Tuwima. W wieku czterech lat nauczyłam się pisać i od tamtej pory zaczęła myśleć jak powstaje poezja. Swój pierwszy wiersz napisałam w I klasie szkoły podstawowej – mówi Wanda Chotomska. - Moim marzeniem jest wykształcona, dobrze wychowana i sympatyczna młodzież. Potrzeba nam w kraju takich właśnie obywateli. Wierzę, ze również Wy jesteście nadzieją Polski – dodała pisarka.

Jednak największą sensacją była wiadomość, iż babcia pisarka urodziła się zaledwie kilka kilometrów od Grajewie, w Prostkach.

Ze spotkania bardzo zadowolona była pomysłodawczyni i organizatorka spotkań p. Wiesława Lendo.

- Takie spotkania rozwijają wyobraźnię dzieci. Możliwość tak bliskiego kontaktu, porozmawiania z autorką ulubionych bajek z dzieciństwa, jest z pewnością wielkim wydarzeniem dla małych czytelników - mówi Wiesława Lendo,  pracownik  Oddziału dla Dzieci, Miejskiej Biblioteki w Grajewie.

To nie pierwsza wizyta poetyki w Grajewie. Wanda Chotomska gościła już w naszym mieście w 1994 i 1998 r. Oczywiście przyjeżdża zawsze dla swojej wiernej, wdzięcznej publiczności, bo ja sama podkreśla „ja po prostu kocham dzieci”.


Galeria zdjęć 


e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Wieści z ZS nr 2

poniedziałek, 26 lutego 2024

Wojewodzin. "Gotuj z klasą!" po raz piąty

Komentarze (1)

Ciekawe ile wzięła za występ ?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.