czwartek, 7 grudnia 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10017 wyświetleń

Burmistrz Online

Burmistrz K. Waszkiewicz odpowiada na Państwa pytania...


Yuio-spółka szpitalna
"W dniu jutrzejszym-22.11.2004r.-w Starostwie Powiatowym ma się odbyć kolejne spotkanie Zarządu Powiatu, przewodniczących komisji Rady Powiatu i przedstawicieli Miasta z reprezentantami firmy Finryan, którzy mają przedstawić brakujące materiały wynikające z audytów prowadzonych w Szpitalu od kilku miesięcy. Trudno mi się wypowiadać przed uzyskaniem pełnej wiedzy w tej sprawie. Osobiście uważam, że Szpitalowi, którego dług przekroczył już wartość majątku, potrzebna jest taka reorganizacja, aby nie generował kolejnych zobowiązań i zachował zdolność do rozwoju.
Ubolewam, że poziom dyskusji w tej tak istotnej sprawie zaniżają osoby, które mają najwięcej do powiedzenia, a nie dysponują elementarną wiedzą na temat spółek prawa handlowego. Nie zawsze poziom ambicji politycznych idzie w parze z możliwością ich spełnienia.
Oczekuję obecnie na wykrystalizowanie koncepcji przekształceń w Powiecie i Szpitalu. Jeśli zostaniemy zaproszeni do współpracy, to nie wykluczam takiej możliwości, o ile uzyska to akceptację radnych miejskich.
Na obecnym etapie wyrażam zadowolenie z uzyskania zewnętrznej wiedzy o Szpitalu, o co zabiegałem od roku, nie wskazując konkretnej firmy audytorskiej.
Myślę, że w krótkim czasie opinia publiczna uzyska od władz powiatowych konkretną informację na podniesiony przez Pana temat, gdyż burmistrz nie jest źródłem najpełniejszych informacji w tej sprawie".

www.burmistrz.e-grajewo.plKonkurs - wygraj nagrodę...

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (2)

Proszę się nie wybielać. Firma Finryan została wybrana w niejasnych okolicznościach. Pan za audyt płaci. Za audyt, który powinien być sporządzony w całości i przedstawiony do analizy i na tym etapie koniec. Jak słychać powiat zorganizował około 6 - 7 spotkań z Firmą w sprawie uczestnictwa z spółką, choć jak Pan twierdzi jeszcze nie jest skończony. Czyżby firma dała napiwki za szybkie załatwienia sprawy. Czy zna Pan tą firmę? Rozumiem, że zwolni Pan sekretarza miasta i radców prawnych w ramach walki z przerostem administracji i gospodarką oszczędnościową. Przecież jest Pan znawcą prawa. Poucza Pan w swoich odpowiedziach jak to młodzież nie umie sobie czasu zorganizować, że dyskusja jest na niskim poziomie, po co Pan się wypowiada nie lepiej zająć się sprawami miasta, w którym nic się nie dzieje albo wrócić do zawodu nauczyciela. Sądząc po liczbie głosów oddanych podczas wyborów był Pan dobrym nauczycielem. Każdy powinien robić to co potrafi najlepiej. Uczyć, uczyć, uczyć .... . Półki opinia jeszcze jako taka jest. Pozdrawiam. Kolega po fachu.

W pełni zgadzam się z wypowiedzią historyka. Panie Burmistrzu, złym nawykiem jest wytykanie ludziom nieznajomości prawa, gdyż z tego co wiem Pan sam nie jest prawnikiem. Kwestie natury prawnej proszę pozostawić osobom kompetentnym w tym zakresie. Pan Burmistrz chętnie wypowiada się na temat Szpitala Ogólnego, w związku z tym proszę powiedzieć w jakim trybie została wyłoniona Firma Finryan do przeprowadzenia audytu, jakie kryteria zadecydowały o jej wyborze. Czy przed zleceniem przeprowadzenia audytu tej firmie, Zarząd Powiatu wiedział, że jest ona zainteresowana przystąpieniem do spółki, której powstanie sama zaleciła jako panaceum na problemy Szpitala? Czy w związku z tym ta , jak Pan to ujmuje ,,zewnętrzna wiedza o szpitalu" nie traci na swym obiektywiźmie? Rozważając na temat Szpitala proszę wziąć pod uwagę mój głos w dyskusji. Dobro Szpitala i wybór optymalnego rozwiązania przecież leży nam wszystkim na sercu, czyż nie... Pozdrawiam.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.