Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10823 wyświetleń

Bezpieczniej na przejściu

Od października Policja rozpoczyna szkolenie osób, które będą odpowiedzialne za bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych szczególnie w miejscach, w których występuje duże nasilenie ruchu. Szkolenie ma na celu poznanie podstawowych zasad ruchu drogowego. Osoby te będą miały specjalny ubiór, dodatkowo znak sygnalizujący zatrzymanie pojazdów. Docelowo ma być ich 4. Jedna z nich będzie pełnić dyżur na przejściu przy ul. Piłsudskiego (przed przejazdem kolejowym), inna – przy Ełckiej, kolejna prawdopodobnie przy Wojska Polskiego (obok kładki nad torami PKP).

- Już przed rozpoczęciem roku szkolnego dostawaliśmy sygnały m.in. od radnych o braku dostatecznego bezpieczeństwa szczególnie dzieci na przejściach dla pieszych w okolicach szkół. Aby poprawić sytuację postanowiono zatrudnić osoby, które będą przeprowadzać dzieci przez ulicę. Mamy dobrą sposobność poprzez prace interwencyjne, aby wybrać odpowiednie osoby, które będą funkcjonowały około 8 godzin dziennie. Będą one pełnić dyżury przy przejściach, ale również na terenach szkół, aby dbać też o porządek w czasie przerw. Akcję tę chcemy przeprowadzać przez 3 miesiące, będziemy ją kontynuować w zależności od potrzeb. – poinformował wiceburmistrz Grajewa W. Remfeld

- To wynik bardzo dobrej współpracy z Miastem, myśleliśmy już od jakiegoś czasu nad taką akcją. Przy szkoleniu na pewno pomocni będą funkcjonariusze Sekcji Ruchu Drogowego naszej Komendy - potwierdza Komendant KPP I. Gliniecki

e-Grajewo.pl

Komentarze (1)

Super !!!!!!!!!!!!!!! nareszcie jakiś dobry pomysł, w końcu ktoś pomyślał o tych najmłodszych, na przejściach naprawdę jest niebezpiecznie, jestem mamą 6 - latki i już myślę o przyszłym roku szkolnym w którym moja córka zacznie chodzić do szkoły, będzie musiała przechodzić przez przejście na ul. Ełckiej, gdzie rano jeździ bardzo dużo kierowców, którzy mają znacznie przekroczoną prędkość, mam nadzieję, że ten pomysł o pomaganiu dzieciom przy przechodzeniu przez przejście wejdzie w życie na zawsze.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.