Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 1493 wyświetleń

Badania potwierdziły 28 380 nowych zakażeń

Badania potwierdziły 28 380 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 460 osób z COVID-19 – poinformowało w środę (24.11) Ministerstwo Zdrowia. To najwyższa liczb zakażeń w IV fali pandemii w Polsce. Dokładnie rok temu wykryto 10 139 nowych przypadków, a tydzień temu – 24 239 zachorowań.

Nowe zakażenia w Grajewie - 6, jedna osoba zmarła.

 

Dlaczego nie chcemy się szczepić?

Zdaniem ekspertki  Izabela Kucharska, Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego główną przyczyną jest masowa dezinformacja. Co równie niepokojące, to coraz mniejsze zainteresowanie szczepieniami przeciwko innym chorobom zakaźnym, notowane z roku na rok.

Jak tłumaczy, nie chodzi tylko o szczepienia przeciwko COVID-19, a ogólnie o choroby zakaźne. - To jest kilka czynników, jeśli chodzi o taką niewiarę, w przypadku szczepienia, które jest naprawdę świetnym środkiem profilaktycznym i zapobiegawczym. Fake newsy, mity, niesprawdzone źródła informacji oraz to, że ludzie nie widzą skutków chorób zakaźnych, które już występują coraz rzadziej, ponieważ większość populacji, nasi dziadkowie, rodzice byli szczepieni- mówi.

Ekspertka ponadto wyjaśnia, że szczepionka przeciwko koronawirusowi "nie powstała tak szybko". - W 2004 roku mieliśmy potężne zagrożenie ze strony kontynentu azjatyckiego, wtedy ten koroanwisus nazwano „SARS” i już wtedy duże firmy rozpoczęły działania na temat badania preparatów, które mogłyby być stosowane jako szczepionki. Także to nie jest do końca prawdą, że ta szczepionka powstała w kilka miesięcy czy w pół roku- wyjaśnia.

Komentarze (10)

Proszę znaleźć informacje i napisać ile osób w przeciągu tygodnia jest chorych i zgonów jako osoby zaszczepione, w porównaniu do osób nie zaszczepionych

skonczcie z tymi idiotyzmami. cale szczescie glupota nie jest bezobjawowa widac to w sejmie i w tego typu eksperckich artykułach. na covid polecam wylaczyc telewizor i pomyslec rozsadnie. amen.

Bardzo mądrze mowi, informacje z nie wiadomego źródła, banialuki, i zwykle wymysły prostackich ludzi. Za miast sie zaszczepić, i byc spokojnym i wolnym do podróżowania itd. to nie, lepiej lykac "fake news" i pozwalać prac sobie mozgi....

liczba zakażeń rośnie i będzie coraz więcej, wczoraj byłem na basenie miejskim wszyscy bez masek albo z wywalonymi wielkimi kulfonami na zewnątrz - doszedłem do wniosku, że grajewiaki i grajewianki mają strasznie wielkie kulfony które nie mieszczą się w standardowych maseczkach :)

Andrzej - nawet ministerstwo zdrowia nie ma żadnych danych w jakim stopniu ta pseudo szczepionka zmniejsza ryzyko zachorowania więc nie pisz głupot! Nie rozumiem zaszczepionych, skoro ten preparat działa to nie macie się czego bać!

Wyłączyć tv i skończy się pandemia. Pewnie będą jakieś zachorowania, może nawet sporo ale pandemia?

Bo tak wirus wrócił z wakacji i zaczyna zbierać żniwa hahha. Latem opalał się na Malediwach a teraz ma ręce pełne roboty ????????????

Niestety, po wiekszosci konentarzy widac poziom wiedzy mieszkancow miasta, wstyd!!! Mamy to na co zaslugujemy, zacofanie totalne i to pod kazdym wzgledem!!!

Moj komentarz zostal niestety usuniety, moge prosic administradora strony o podanie powodu? Dziekuje

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.