wtorek, 25 stycznia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 12741 wyświetleń

Alkohol może zabić

Grajewo, okres świąteczno – noworoczny.

Od dnia 24.12.07 roku Komenda Powiatowa Policji w Grajewie odnotowała 4 przypadki nagłych zgonów. Nic nie wskazywało wcześniej na zbliżającą się śmierć, podane podłoże - z przyczyn naturalnych. Zgony miały miejsce w mieszkaniach, wykluczono udział osób trzecich.

Przyczyną nagłego zgonu może być alkohol, jest tak w przypadku ok. 30 tys. zgonów mężczyzn rocznie oraz jednej czwartej wszystkich nagłych zgonów osób w wieku 15–29 lat. Tysiące osób w ostatnich latach umarło z powodu odalkoholowych chorób wątroby, 1,3 tys. wskutek zatruć alkoholem, połowa wszystkich urazów i wypadków była spowodowana piciem. Co najmniej 10 proc. pacjentów podstawowej i rodzinnej opieki zdrowotnej i 20 proc. pacjentów ostrych dyżurów to osoby nadużywające alkoholu.

Od października do ustania mrozów trwa akcja "Nie bądźmy obojętni". Policjanci KPP Grajewo udzielali pomocy już w ok. 50 przypadkach. Dzielnicowi odwiedzają osoby starsze, samotne, monitorując ich sytuację. W razie potrzeby udzielają pomocy, współpracują przy tym z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Zdarzają się jednak osoby potrzebujące pomocy, będące pod wpływem alkoholu, których nie można przecież pozostawić samym sobie. Przewożono je wielokrotnie, by uniknąć wychłodzenia organizmu, do wytrzeźwienia lub odwożono do rodziny, czy szpitala.

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Ogłoszenie: Praca dla informatyka w KPP w Grajewie

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta

Komentarze (2)

Alkoholiki nie majo roboty to sie szlajajo po różnych metach. wole bułkę chleba niż 0,5 litra

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.