Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 12364 wyświetleń

Akcja "Dyskoteka"

Zbadana trzeźwość ponad 3150 kierujących, dokładnie skontrolowanych blisko 380 pojazdów i zatrzymanych 19 kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu - to tylko niektóre z efektów działań „Dyskoteka”, jakie minionej nocy na terenie całego województwa przeprowadzili podlascy policjanci.

Minionej nocy, od godziny 20.00 do 4.00 nad ranem, blisko 100 podlaskich policjantów wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i psami specjalnie przeszkolonymi do wyszukiwania zapachów narkotyków prowadziło na terenie całego województwa kolejne już działania „Dyskoteka”. Celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i ich ofiar, ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Mundurowi sprawdzali także, czy w kontrolowanych pojazdach nie przewożone są narkotyki. Akcja skierowana była również na ujawnianie i zatrzymywanie sprawców przestępstw i wykroczeń popełnianych podczas nocnych zabaw, dzięki czemu mieszkańcy województwa mogli poczuć się jeszcze bezpieczniej. Już od godziny 20.00 funkcjonariusze pełnili służbę przede wszystkim na głównych ulicach miast oraz na drogach dojazdowych do dyskotek i lokali rozrywkowych.

Szczególną uwagę zwracali na trzeźwość kierujących oraz czy nie jeżdżą oni zbyt szybko, przypadki zakłócania porządku, posiadania i handlu narkotykami oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Podczas działań policjanci dokładnie sprawdzili blisko 380 pojazdów oraz zbadali trzeźwość ponad 3150 kierowców. Niestety, również i tym razem okazało się, że część z nich zdecydowała się usiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu. Tej nocy policjanci zatrzymali 19 takich osób. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się 32-letni obywatel Ukrainy jadący dostawczym lublinem. Skontrolowany w Zambrowie na ulicy Kościuszki kierujący miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak wcześniej uderzył w znak drogowy. Mundurowi nie dopuścili do dalszej jazdy także skontrolowanego na krajowej 61 35-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. W przypadku kierowcy seata badanie alkomatem wykazało ponad 1,6 promila. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna ma już zatrzymane prawo jazdy za jazdę po spożyciu alkoholu. W sumie policjanci zatrzymali 11 praw jazdy i w związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami i złym stanem technicznym pojazdów 15 dowodów rejestracyjnych. Nie obyło się także bez mandatów. Funkcjonariusze ukarali nimi w sumie 170 osób - najczęściej w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości i niekorzystaniem z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Taka i podobne akcje pokazują, że część kierowców nadal decyduje się usiąść za kierownicą po alkoholu, dlatego też podlascy policjanci takie działania będą z pewnością przeprowadzać w przyszłości.

 źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

wtorek, 21 marca 2023

Kondolencje

Komentarze (3)

Ilu Policjantów ukarano w tych 170 osobach? Czyżby oni nie łamali przepisów ruchu drogowego? Ostatni reportaż z Poznania potwierdza, że Policja też nie jest święta.

dalia: czy to jakieś tłumaczenie dla kogoś, że niektórzy Policjanci też po pijaku jeżdżą? Zdarzają się i lekarze, strażacy, politycy, kolejarze, rolnicy..i co z tego? bez składu i ładu ten Twój komentarz.

dalia - tłumaczysz się? że ktoś coś a Ciebie ukarano? Bez sensu. Niebieski ma rację.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.