niedziela, 17 października 2021

Kultura i rozrywka

Akcja czytelnicza w SP 4

Akcja czytelnicza w SP 4
Wymień swoją książkę – zaproszenie do akcji czytelniczej

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”.
Umberto Eco

W ostatni wtorek marca (29.03.2011 r.) po raz kolejny odbyła się w grajewskiej Szkole Podstawowej nr 4 akcja "Wymień swoją książkę". Była ona skierowana do rodziców uczniów, do pracowników szkoły, a także do wszystkich chętnych grajewian.

29 marca w godzinach: 16.00 – 18.00,  w głównym holu szkoły  pojawiło się stoisko z książkami. Z różnych dziedzin i o różnej tematyce. Nie zabrakło bardziej i mniej ambitnej literatury, beletrystyki, poezji, poradników.

Każdy z Państwa mógł wybrać dla siebie interesującą pozycję i zabrać ją do domu. Można książkę zatrzymać na własność, jeśli  przypadnie ona Państwu do gustu,  ale w zamian należy przynieść do szkoły (przy okazji kolejnej akcji)  inną książkę z własnego księgozbioru. Można też odnieść zabraną książkę i wymienić ją na inny tytuł.

Na takich zasadach odbywa się wymiana książek w wielu europejskich miastach i cieszy się ona ogromną popularnością. Przed nami wprowadzili ją chociażby mieszkańcy niemieckiego Essen, Europejskiej Stolicy Kultury w 2010 roku. Naśladujmy zatem pozytywne wzorce.Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.