czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 12515 wyświetleń

Akcja „prędkość”

Spośród 664 skontrolowanych samochodów dozwoloną prędkość przekroczyło aż 425 kierowców!!!

Przez cały wczorajszy dzień podlascy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania ”Prędkość”. W ramach akcji, która trwała od godziny 6 do 22 funkcjonariusze przy wykorzystaniu radarów, fotoradarów i  wideorejestratorów sprawdzali prędkość przejeżdżających aut. Niestety po raz kolejny okazało się, że ponad połowa spośród 664 skontrolowanych kierowców przekraczała dozwoloną prędkość. W tym gronie rekordzistką okazała się 20-letnia kobieta podróżująca audi, która przed południem w Suwałkach jechała z prędkością 92 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W trakcie kontroli policjanci stwierdzili, że kierująca przekroczyła już dopuszczalny limit punktów karnych. Za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem, a w ewidencji przybyło jej kolejnych 8 punktów karnych. Kobiecie zatrzymane zostało prawo jazdy i nie została dopuszczona do dalszej jazdy. Po południu w Wyszomierzu na drodze krajowej nr 8 zatrzymany został do kontroli powracający z Europy Zachodniej do ojczyzny łotewski kierowca ciężarówki. Mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem wykazało w wydychanym przez niego powietrzu ponad 1,6 promila alkoholu. Kierowca został zatrzymany, a za swój wyczyn odpowie przed sądem. W sumie w trakcie wczorajszej akcji za przekraczanie dozwolonej prędkości mandatami zostało ukaranych aż 356 kierowców.
Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość to wciąż najpoważniejsza przyczyna licznych, często tragicznych wypadków. Dlatego też podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości. 


podinsp. Andrzej Baranowski

Komentarze (2)

dziwne! wiecie co? wy sie ustawcie na drodze jadąc do popowa tam dopiero czysta herezja odchodzi, brak wyobraźni, łamanie wszelkich zakazywanych praw! a policji jak nie było tak i tam nie ma!! strach jeździć.

ograniczenia predkosci sa bes sensu, limity sa za male i dlatego kazdy lamie przepisy, czy nie mozna przepisow dostosowac do ludzi? po co na siłę ich chronic może niechcą tego, czy panstwo nie jest nazbyt gorliwe w tej kwesti?? taka nadopiekunczosc to koszmar!!
pozdrawiam kierowcow:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.