poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11972 wyświetleń

Akcja „prędkość”

Spośród 664 skontrolowanych samochodów dozwoloną prędkość przekroczyło aż 425 kierowców!!!

Przez cały wczorajszy dzień podlascy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania ”Prędkość”. W ramach akcji, która trwała od godziny 6 do 22 funkcjonariusze przy wykorzystaniu radarów, fotoradarów i  wideorejestratorów sprawdzali prędkość przejeżdżających aut. Niestety po raz kolejny okazało się, że ponad połowa spośród 664 skontrolowanych kierowców przekraczała dozwoloną prędkość. W tym gronie rekordzistką okazała się 20-letnia kobieta podróżująca audi, która przed południem w Suwałkach jechała z prędkością 92 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W trakcie kontroli policjanci stwierdzili, że kierująca przekroczyła już dopuszczalny limit punktów karnych. Za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem, a w ewidencji przybyło jej kolejnych 8 punktów karnych. Kobiecie zatrzymane zostało prawo jazdy i nie została dopuszczona do dalszej jazdy. Po południu w Wyszomierzu na drodze krajowej nr 8 zatrzymany został do kontroli powracający z Europy Zachodniej do ojczyzny łotewski kierowca ciężarówki. Mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem wykazało w wydychanym przez niego powietrzu ponad 1,6 promila alkoholu. Kierowca został zatrzymany, a za swój wyczyn odpowie przed sądem. W sumie w trakcie wczorajszej akcji za przekraczanie dozwolonej prędkości mandatami zostało ukaranych aż 356 kierowców.
Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość to wciąż najpoważniejsza przyczyna licznych, często tragicznych wypadków. Dlatego też podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości. 


podinsp. Andrzej Baranowski

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Nietypowa kolizja w Piątnicy

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

14 emerytura już wkrótce trafi do seniorów

Komentarze (2)

dziwne! wiecie co? wy sie ustawcie na drodze jadąc do popowa tam dopiero czysta herezja odchodzi, brak wyobraźni, łamanie wszelkich zakazywanych praw! a policji jak nie było tak i tam nie ma!! strach jeździć.

ograniczenia predkosci sa bes sensu, limity sa za male i dlatego kazdy lamie przepisy, czy nie mozna przepisow dostosowac do ludzi? po co na siłę ich chronic może niechcą tego, czy panstwo nie jest nazbyt gorliwe w tej kwesti?? taka nadopiekunczosc to koszmar!!
pozdrawiam kierowcow:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.