wtorek, 28 marca 2023

Sport

  • 4 komentarzy
  • 9236 wyświetleń

Akademia Warmii na turniejach

Zespół Żaków Akademii Piłkarskiej WARMIA Grajewo (rocznik 2005/2006) w ostatnim czasie wziął udział w dwóch halowych turniejach.

9 grudnia w Ełku nasi wychowankowie wystąpili w Ełku. Trener Jarosław Turowski podzielił zawodników na dwa zespoły. Skład pierwszego: Sebastian Gadomski – Stanisław Tomczak, Wiktor Drozd, Bartosz Bukowski, Jakub Wysocki, Dariusz Maruszak, Mateusz Bujnowski, Dawid Nowakowski, Kacper Cebeliński, Adrian Dobrydnio. Skład drugiego zespołu: Tomasz Miziński – Emil Jagielski, Jaś Krakowiak, Igor Rycewicz, Błażej Zienkiewicz, Jakub Rybsztat, Bartosz Cichocki, Norbert Brzostowski, Emil Niebrzydowski. Nasze zespoły po raz pierwszy zagrały w 5-osobowym składzie na tak dużej hali i … zebrały naukę. Wyniki pierwszego zespołu:

MAZUR I Ełk 0:2, AMS Ełk 0:0, RONA 05 Ełk 0:1. Druga drużyna: KYBARTAI (Litwa) 0:6, MAZUR II Ełk 0:1, RONA 06 Ełk 0:2, AMS Ełk 0:2.


Najważniejsze w turnieju nie były jednak wyniki a nabyte doświadczenie oraz dobra zabawa – pomimo porażek wszyscy chłopcy wracali zadowoleni z wyjazdu.  

DUŻA GALERIA ZDJĘĆ Z TURNIEJU: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.549340865136254.1073741858.137765329627145&type=3

 

Jeszcze większym wydarzeniem był III Turniej Mikołajkowy Piłki Nożnej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego na który został zaproszony nasz zespół Żaków rozegrany 14 grudnia w hali Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach.

Tym razem trener Turowski był zmuszony ograniczyć kadrę zespołu do 12 zawodników zgodnie z regulaminem turnieju. Organizatorem turnieju był niedawno kończący karierę piłkarską były bramkarz WIGIER Suwałki, LEGII Warszawa i SPARTAKA Moskwa, 11-krotny reprezentant Polski Wojciech Kowalewski – założyciel suwalskiej Akademii 2012. Obok WARMII w turnieju wzięli udział zawodnicy z Sokółki, Ełku, Olecka i Suwałk. W turnieju zwyciężyła RONA 03 Ełk. Wszystkim uczestnikom zawodów upominki wręczyli dwaj byli reprezentanci kraju – wspomniany Kowalewski oraz znakomity napastnik JAGIELLONII Białystok Tomasz Frankowski.  

Skład naszej drużyny tworzyli: Tomasz Miziński, Sebastian Gadomski – Błażej Zienkiewicz, Marek Kostrzewski, Kacper Gosiewski, Bartosz Bukowski – Bartosz Mazurek, Jaś Krakowiak, Dariusz Maruszak, Adrian Dobrydnio, Kacper Cebeliński, Igor Rycewicz. Drugim trenerem naszego zespołu był na turnieju Paweł Górski, który niedawno dołączył do sztabu szkoleniowego naszej Akademii.


Wyniki naszego zespołu: FALCON Sokółka 1:0, RONA 03 Ełk 1:4, AKADEMIA I 2012 Suwałki 1:3, AKADEMIA II 2012 Suwałki 3:1.

Zaszczytny tytuł najlepszego bramkarza turnieju i nagrodę z rąk Wojciecha Kowalewskiego odebrał nasz bramkarz Sebastian Gadomski (na zdjęciu wraz z W. Kowalewskim)

DUŻA GALERIA ZDJĘĆ Z TURNIEJU: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.549348395135501.1073741859.137765329627145&type=1

 

Autor: Janusz Szumowski
http://kswarmiagrajewo.org

http://facebook.com/warmia

 

Komentarze (4)

Ależ trenerzy z "Bożej łaski".Zatrudnijcie "KUŚKĘ".
On ma przynajmiej serducho do walki..

Trenerzy są super jak ci się nie podoba to znaczy że nie masz dziecka w akademii. Trener Jarek jest wzorem dla mojego syna i innych dzieciaków. Pozdrowienia dla wszystkich trenerów.

Jarek...oczywiscie ze...nie jest fajny.Reszta Trenerów to rewelacja;)

prosze o wybieranie na turnieje jakąs okresloną liczbe graczy np 10 którzy na treningach przynajmniej wiedzą co to jest piłka i wyróżniają sie na tle innych, tak jak to jest w innych druzynach. wiem rodzice mnie zaszczekają zaraz ale moj syn też tam jest ,i jak byl turniej w Grajewie to wszystko oglądalem i troszke to wygladalo nie tak na tle innych drużyn ,ok to tylko dzieciaki nasze ale jaks selekcja na tury musi byc. pozdro dla trenerów

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.