środa, 29 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 15768 wyświetleń

A. Czajkowski o Zjeździe LO i...

Antoni Czajkowski – muzyk, kompozytor, przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego IV Zjazdu LO im. M. Kopernika w Grajewie odpowiada na kilka pytań.

Jest Pan po raz drugi przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego. Czy to dobry pomysł?
Antoni Czajkowski:
Poprzedni Zjazd organizacyjnie wypadł bardzo dobrze, więc może dlatego zaufano mi, ale to nie była tylko moja zasługa. Pięć lat temu dobrał się zespół odpowiedzialnych osób. .

Czy ci sami ludzie organizują Zjazd tegoroczny?
AC
. Częściowo tak, ale jest grupka młodszych koleżanek i kolegów, po raz pierwszy uczestniczących w tak poważnym przedsięwzięciu. Liczę, że nie zawiodą.

Kiedy odbędzie się IV Zjazd grajewskiego LO?
AC.
Postanowiono, że w weekend 16-18 października 2009.

Czym będzie się różnił Zjazd tegoroczny od poprzedniego, skoro ten sam przewodniczący i pewna liczba osób, które już to robiły?
AC. Życie jest dynamiczne. Zmiany wokół nas podsuwają nowe pomysły, w które także bogata jest młodzież. Unikamy rozwiązań sztampowych i amatorskich. Wszystkie nowe elementy nie mogą być przaśne. Zjazd to nie tylko spotkanie koleżeńskie. To okazja do promocji naszej szkoły, Grajewa i regionu. Również promocji naszych najwybitniejszych absolwentów. Takie wydarzenie stwarza możliwość prezentacji wysokiej kultury środowiska grajewskiego wobec „reszty świata”, która tu przyjedzie. Dla przedsiębiorców - sponsorów okazja do  reklamy własnego nazwiska i firmy. Mój zastępca Tomek Dudziński z Sekcją Historyczną przygotowuje ciekawą Multimedialną Salę Wspomnień. Znakomity polski artysta malarz i nasz absolwent Alek Osada tworzy pewne dzieło plastyczne, które będzie stałą ekspozycją i wizytówką Szkoły. Pierwszą, oficjalną część Zjazdu rozpoczynamy w przepięknej, nowoczesnej sali kinowej Domu Kultury. To są nowe pomysły.

Jest Pan muzykiem, czy tu da się coś nowego zaproponować?
AC. Za ważny element Zjazdu, za który nie mogę nie być osobiście odpowiedzialny. W części oficjalnej otwarcia imprezy, wystąpi z nietypowym koncertem, młoda wschodząca gwiazda polskiej wokalistyki Liza Wesołowska, zdobywczyni tytułu "Najlepszy Krajowy Debiut w 2008 roku w kategorii Polskie Teatry Muzyczne – Śpiewaczka". W części drugiej bankietowo - wspomnieniowej, będzie muzyczny "Hyde Park". W programie profesjonalni wykonawcy jazzu i piosenki: Małgorzata Kruczewska (po koncertach na Hawajach) i Andrzej Piela – artysta - legenda polskiego jazzu i rozrywki, z którym zagram. Ponadto liczymy na humor, wspomnienia i improwizowane występy naszych absolwentów. Szczegółów nie zdradzę, żeby było ciekawiej. Oczywiście, przewidziany jest bal z muzyką do tańca na żywo. Zagra zawodowy warszawski kwintet "Dream Team" z szerokim repertuarem stylistycznym. 

To wiąże się z kosztami.
AC. Oby dopisali sponsorzy i było dużo zgłoszeń to gwarantujemy rozrywkę i zabawę na  wysokim poziomie. Tamten Zjazd był ciekawy. Ten zapowiada się jeszcze lepiej. 

Co z promocją IV Zjazdu?
AC. Jest oficjalna strona internetowa: www.4zjazd.e-grajewo.pl. Tam się można już zapisywać i wpłacać 180 zł od uczestnika na konto nr 55 2030 0045 1110 0000 0167 0910

Proszę koleżanki i kolegów o wykorzystanie np. portalu „Nasza Klasa”. Będzie szybciej i łatwiej odnaleźć się i przyjechać w zorganizowanej grupie. Będziemy używać też innych metod.

 

 

Komentarze (2)

Pamietam, jak po wypadku Profesora Walukiewicza Profesor Czajkowski uczyl nas angielskiego i pewnego razu puscil nam plyte z piosenka "it is a very big jajco holenderskie" nie pamietam , czyje to bylo. Pozdrawiam serdecznie z zalem , ze nie moge byc na zjezdzie


Tolek! Powiadom podczas zjazdu o portalu Grajewiak. Wielu z nas juz dziadków nie wie o jego istnieniu a warto bo tam mozemy powspominać swoją młodość , odchodzącą hitorię tworzoną przez naszych rodziców, dziadków i pradziadków.Pozdrawiam. Janekroman

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.