Warmia wygrała z liderem !

W niedzielnym „hicie” IV ligi podlaskiej, w którym zmierzyły się dwa zespoły plasujące się na dwóch czołowych miejscach w tabeli grajewska WARMIA pokonała niepokonany w tym sezonie na własnym boisku KS Wasilków 2:1.

Wynik wskazuje na wyrównany mecz, ale to nasz zespół od pierwszych minut meczu posiadał zdecydowaną przewagę i do przerwy powinien schodzić do szatni z dorobkiem kilku goli. Znów byliśmy jednak mało skuteczni. Podopieczni trenera Tomasza Kulhawika od początku spotkania marnie radzili sobie z naszym pressingiem. Grajewianie byli szybsi, bardziej waleczni i mieli pomysł na mecz z liderem. Prowadzenie dla WARMII zdobył w 6 minucie Tomasz Dzierzgowski, który po szybkiej akcji pokonał Nowajczyka. Bramkarz KS Wasilków był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem lidera i w kilku sytuacjach wybronił swój zespół przed utratą goli. Do tego miał szczęście – w 13 minucie po znakomitym strzale Cybulskiego piłka trafiła w poprzeczkę. W drugiej połowie WARMIA miała jeszcze więcej okazji bramkowych – świetne uderzenie Sypytkowskiego z rzutu wolnego oraz okazje Mikuckiego i Dzierzgowskiego powinny zapewnić zwycięstwo WARMII na długo przed końcem meczu. Dopiero w 73 minucie wzorowy kontratak naszego zespołu wykończył Mikucki. Gospodarze po utracie drugiej bramki zaczęli poważniej zagrażać naszej bramce. Najpierw Sobolewski do spółki z poprzeczką uchronili nasz zespół przed utratą gola po uderzeniu Dudzińskiego a w 77 minucie po rzucie rożnym Jan Pawłowski zdobył kontaktowego gola. Ex-jagiellończyk - wcześniej niemiłosierny dla przelatujących nad stadionem gołębi, które dwukrotnie ostrzeliwał piłką - znakomicie zachował się w naszym polu karnym strzałem „z dużego palca” umieszczając piłkę w bramce Sobolewskiego. Po utracie gola nasz zespół nie stracił panowania nad meczem i utrzymał korzystny wynik do końca. Cieszy dobra gra, bardzo dobrze realizowana taktyka i waleczność naszego zespołu. Jedyny minus to nieskuteczność – w całym meczu nasz zespół miał aż trzynaście rzutów rożnych wobec zaledwie trzech egzekwowanych przez gospodarzy.

Zwycięstwo w Wasilkowie zbliżyło nasz zespół do liderujących wasilkowian. WARMIA ma po 13 kolejkach 4 punkty mniej od KS. W następnej kolejce już w sobotę 27 października na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie podejmiemy rezerwy suwalskich WIGIER. Serdecznie zapraszamy Państwa na ten mecz!

Skrót meczu z Wasilkowem:

21.10.2018 Wasilków, Stadion Miejski

KS Wasilków - WARMIA Grajewo 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Tomasz Dzierzgowski 7', 0:2 Marcin Mikucki 73', 1:2 Jan Pawłowski 77'

KS: 27.Nowajczyk - 19.Panek, 14.Naliwajko (Kpt), 7.Wojciechowski, 4.Niegowski - 15.Dudziński, 10.Ostaszewski, 17.Rybakowski (62' 18.Langa), 2.Pawłowski, 16.Poduch (70' 9.Cichoński) - 11.Śliwowski

REZERWA: 1.Smolewski, 8.Decewicz, 18.Langa, 9.Cichoński

WARMIA: 12.Sobolewski - 5.Randzio, 18.Edison, 17.Arciszewski (Kpt), 6.Stankiewicz - 4.Mikucki, 19.Cybulski, 15.Zarzecki, 10.Kozikowski (87' 20.Mirva), 16.Sypytkowski - 7.Dzierzgowski (89' 9.Chyliński)
REZERWA: 1.Gieniusz - 2.Krupa, 8.Koszczuk, 20.Mirva, 9.Chyliński, 11.Kondratowicz

Sędzia: Konrad Lewończuk (Białystok)

Żółte kartki: Panek, Pawłowski (KS), Arciszewski, Randzio, Sypytkowski (WARMIA)