sobota, 21 maja 2022

Wiadomości

9 mln zł dla Grajewa

W piątek zakończyła się ocena merytoryczna projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego z zakresu odnawialnych źródeł energii (Działanie 5.1 i 5.2).

Pozytywną ocenę merytoryczną otrzymało 5 projektów na ogólną wartość 29 619 096,12 zł, w tym wartość dofinansowania wynoszącą 18 037 969,08 zł.
Blisko połowa wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach tego konkursu przypadnie dla jednego projektu. Grajewo (Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej) otrzyma na realizację projektu modernizacji systemu ciepłowniczego ponad 9 mln zł.

Za pieniądze z RPO zostanie dokonana wymiana wyeksploatowanego kotła miałowego na kocioł zasilany biomasą (zrąbki drzewne) zintegrowanego z turbiną wytwarzającą prąd oraz wymianie sieci ciepłowniczej wykonanej w systemie tradycyjnym na sieć preizolowaną.

Założycielem i właścicielem  PEC posiadającym 100% udziałów w Spółce jest Miasto Grajewo reprezentowane na Zgromadzeniu Wspólników przez Burmistrza Miasta.

 

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.